placená inzerce
Déte nám vědět...

‚Veškê‘ ôpálêlê leštinskó čarodějnicô. Tech, co si to nechtělê nechat ôjit, bêlê mrakê!

placená inzerce
leština

Květen 5, 2022 17:44 / Furtovnik

Z Leštinê, s reportem a fotkama od Môšáka – Posledni dôbnové den bévá pořádná šichta. Buď se stavijó májkê, nebo pálijó čarodějnice, negde je potřeba zmáknót oboje zaráz. Jak to bêlo v Leštině nám napsal náš kamoš Michal ‚Môšák‘ Môchu.

Gdêž se napiše, že ôpáleni leštinské čarodějnice se zetkalo s obrovskym zájmem, muže vêznit trochô morbidně, ale v podstatě to bêlo tak. Estrádni sóbor VEŠke (vlastně ani nevimê, co ta zkratka znamená, ake vubec nám to neva :-) ) svolal na sobotô 30. dôbna na hřiště v Leštině slet čarodějnic a čaroděju. Těžko řict, ešlê nemělê zrovna co inšiho na prácê, ale bêlo jich tam pré opravdô hafol.

Ale nebôdem dělat chêtry, Môšák k temô zepsal report, takže to mámê z prvni rôkê. A abêhmê ani v tymto připadě neco nepoplantalê, přêkládámê jeho zprávô v puvodnim zněni bez titulku. Přêdal takê odkaz na fotoalbum, tož stači kliknót TOŤ.

Tož co ste to tam teda Michalê vêvádělê?

V Leštině létalo nebývalé množství čarodějnic a čarodějů

 

V sobotu 30. dubna uspořádal Estrádní soubor VEŠke, z.s. po dvou letech vynucené „covidové“ přestávky tradiční akci „Pálení čarodějnic“ Již od 16. hodiny se začalo slétat velké množství malých čarodějů a čarodějnic na zahradu sokolovny v Leštině. Jejich celkový počet dosáhl přibližně 120 dětí v kostýmech. Každé dítě v kostýmu obdrželo placku – „OPRÁVNĚNÍ ČAROVAT“. Pro děti i pro dospělé byl připraven program se soutěžemi. Pod dozorem zkušených čarodějnic děti vařily kouzelný lektvar. A aby byl nápoj opravdu kouzelný, musely opakovat po nejzkušenější čarodějnici Uršule zaříkávadlo. Estrádní soubor předvedl i čarodějnický tanec. Akce vyvrcholila zapálením vatry a upálením připravené čarodějnice. Upalování bylo doprovázeno zopakováním čarodějnického tance s metlami i za účasti dětí.

Vysokou účast diváků z Leštiny a přilehlého okolí určitě ovlivnilo i hezké počasí a dlouhý nedostatek pořádání akcí tohoto typu. K tanci a poslechu od 18. hodiny hrála oblíbená kapela MENHIR. Velké poděkování patří všem organizátorům z VEŠke, z.s. a jejich pomocníkům, kteří zvládli logisticky zabezpečit občerstvení a zábavný program. Dále je potřeba poděkovat zaměstnancům obce, kteří připravili posezení a ohniště a v neposlední řadě i hasičské hlídce SDH Leština, kteří zabezpečili vše co souviselo s otevřeným ohněm a dohlíželi na zapálení a uhašení tohoto živlu. Nesmíme zapomenout i na naše žaludky a tak děkujeme týmu Jindřicha Hampla ze „Zmrzliny u pomníku“ za zabezpečení gastronomie. „Čarodějnický guláš“ chutnal skvěle.

Bohatou fotogalerii najdete na www.veske.cz a na facebookových stránkách VEŠke, z.s. Děkujeme všem návštěvníkům za jejich účast a za skvělou atmosféru. Těšíme se na další setkání s Vámi.

 

Estrádní soubor VEŠke, z.s.

Facebook0
  • leština

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy