placená inzerce
Déte nám vědět...

Véročni valná hromada ôzavřela dalši rok dobráku v Pěnčině

placená inzerce
pencin

Prosinec 3, 2017 7:31 / Furtovnik

Z Pěnčina – V rokô 2015 oslavilê dobráci v Pěnčině 125 let svyho fungováni. Véročni valnó hromadó v sobotô odpoledňa v hospodě Ô kaple zhodnotilê rok 2017. A rozhodně bêlo zas o čem mlovit!

Po přêvitáni starostó Jirkó Jaškovym a zahájeni véročni valné hromadê dostal slovo jednatel Ladislav Havelku ze svó zprávó o činnosti. V něm bêla velká čásť věnovaná ženskymô sótěžnimô mančaftô, keré v poslednich letech vyrazně promlóvá do boju v požárnim sportô přênémenšim  na krajské urovni. To dokazôjó vysledkê ve Velké Ceně Prostijovska aji Hanácké extralize. V obóch sótěžnich seriálech skončêlê na drôhéch mistech.

Ve správě se objevilê aji kritičťéši slova naopak směrem k môžskymô mančaftô. Ten sice před nejakym rokem patřêl mezê elitô a sótěžêl aji na ‚republice’, ale generačni vyměna fčêlka přêvedla chlapê do utlumô. Ovšemže potenciál rozhodně nechêbi, protože na valné hromadě bêlo přêjatéch 16 mladéch hasiču. Takže perspektiva novéch odchovancu rozhodně je.

Jak ale poznamenalê hosti z jinéch zboru, Pěnčénšti jim bêlê před letama vzorem a plati furt, že SDH Pěnčin v krajskym měřitkô je pojmem. Pochopitelně to néni jenom o hasičskéch sótěžich, ale aji v zapojováni se do společenskyho žêvota. Podle starostê obce Ladislav Popelářovyho si vedeni obce rozhodně takovyho partnera ceni. Zbor má aktuálně 41 členu a k 13 mladém teda přêbêlo po valné hromadě dalšich 16.

Hromadô práce si hasiči naplánovalê aji na přišti rok, tož jim každopádně přijem, ať se dílo daří, minimálně tak, jak do fčêl. A jak ve svym diskuznim přispěvkô poznamenal Metoděj Nováku z Hlôchova – ešlê máte pocit, že vás tlači bota, tož si pořiďte věči! Totiž, jak fungôjó dobráci v Pěnčině, to mužó v hromadě dědin jenom závidět.

Na pár fotek ze sobotniho valné hromadê si mužete prohlidnót TOŤ.

 

Facebook0
  • pencin

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy