placená inzerce
Déte nám vědět...

Vêpravilê smê se na jarmark do mléna. Tolik lêdi smê ale ô Švarcu fakt nečekalê!

placená inzerce
DSC_1680

Prosinec 5, 2019 8:46 / Furtovnik

Z Hvozda – Asi néni, krom zámkô, pohádkovjéšiho mista, než je mlén. Žádná pořádná pohádka se bez něho neobende. A mužete nám věřêt, ten, keré stoji kósek pode Hvozdem, je fakt, jak z pohádkê.

Mosimê přêznat, že na Vánočni jarmark ve mléně smê se vêdalê v sobotô uplně poprvni. A tož smê nemělê ani moc tôcha, co nás tam čeká. Ale sêlnica kolem Odrážkovyho mléna obestavěná autama a davê lêdi na cestě od aji ke Hvozdô nás fakt zaskočêlê.

Dneska je na Odrážkovym mléně mezê Hvozdem a Milkovem ‚panem otcem‘ Petr Švarc. Aspoň tak se to dá ôsôzovat z cedôlkê ô vrat. Sobotni jarmark otevřel né jenom vrata do dvora, ale muhlo se projit aji mlénicó a v kôchêni takê asistovat přê pečeni perničku. Na jarmarečnich stánkách nebêlê žádny póťovy cetkê, ale věcê od šêkovnéch rôk, a kromě aspoň popraškô snihô (zêma bêlo dosť :-) ) snaď začátkô adventô ani nic nechêbělo.

Jak smê ôž zmiňovalê, bêlê smê tam sice poprvni, ale pokaváď to jenom trochô pude, rozhodně né neposledê. Ôž jenom pro to, abêhmê omrklê, jak se dilo daři, jak staré mlén dostává nové kabát, ale zároveň zvostává opravdô tym pohádkovym mistem v udoli bájnyho potoka Špraněk. Jaky to tam v sobotô bêlo se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_1680

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy