placená inzerce
Déte nám vědět...

Vêpadá to tak, že asi lêdi chcó bêt zdravi. O Mezênárodni deň zdravi bêl zájem!

placená inzerce
ARCUS-onko

Duben 8, 2017 7:00 / Furtovnik

Z Olomóca – V kalendářô je mezênárodni deň ledasčeho, ale Mezênárodni deň zdravi určitě stoji za pozornosť. Každé přece chcemê bêt zdravé. Ôž nekonlêk let, dêcky 6. dôbna, společnosť ARCUS-onko centrum, z.s, kerá se mimo jiny zabévá prevencó rakovinê, chêstá v Olomócô stánek ze zdravotni osvětó.

Posledni třê ročnikê včetně teho aktuálniho se odehrávalê v olomócké Šantovce, odkáď se akca přestěhovala z Horniho náměsti. Mlovilê smê s Janó Koželskó z ARCUS-onko centra, kerá to má tak nejak pod palcem. Ê dêž pochopitelně k temô má aji dalši spolôpracovnikê.

Nedá se s určitosťó řict, o co bêl zájem névěči, lêdi, co přêšlê, si chtělê vêzkóšet fšecko, ať ôž třeba prvni pomoc nebo samovêšetřeni prsô. Muhlô bê to sice nekemô přêjit žinantni, ale o zpusob samovêšetřeni na silikonové figurině mělê zájem aji chlapi. A jak eště Jana Koželská podotkla, projevilê zájem o  podobné zpusob instruktáže vêšetřeni varlat, tagže neco takovyho vêmêslijó na přišti rok.

A co organizátorê překvapilo? Předpokládalê, že pro mlady fšeckê têto věcê bôdó brnkačka, ale naopak chtělê si to vêzkóšet proto, že s tym doteďka nepřêšlê do stykô a prubnót si to chtělê dokonca aji medici. Sami smê se tam nemuhlê přêjit podivat, ale z teho, co nám organizátoři řikalê je jasny, že podobny akce určitě smêsl maji. Na fotkê ze štvrtka se mužete podivat TOŤ.

Facebook0
  • ARCUS-onko

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy