placená inzerce
Déte nám vědět...

VELÊKONOČNI LEŠTINA: Pleteni mrskáču, malováni kraslêc ê mazance!

placená inzerce
leština velikonoce

Březen 28, 2024 9:27 / Furtovnik

Z Leštinê, s reportem ê fotkama od Môšáka – Velêkonoce si letos trochô přêspišêlê, což ale Leštinsky nezaskočêlo. Estrádni sóbor VEŠke to znovô vzal z grôntô. Připrava na névětši křesťansky svátkê proběhla v nedělô.

Velêkonočni Leština. To bêl ten duvod, proč se v nedělô 24. března zaplnila leštinská sokolovňa. Fšecko se to pochopitelně motalo kolem velêkonočnich svátku. Jak nám piše Michal Môchu, sice se program špiš šteloval na děcka a mládežnikê, vstup ale nebêl zapovězené nikemô.

Od Môšáka mámê takê krátké report a hafol fotek, keréma se mužete prokósat TOŤ. A mê, protože smê ô teho nebêlê, ôž to nebôdem dál okecávat a dámê slovo népovolaňéšimô. Tož Michale, jak to teda v nedělô v Leštině bêlo?

V Leštině se na Velikonoce připravují důkladně

Tradiční akce „Velikonoční Leština“, kterou pořádá Estrádní soubor VEŠke, z.s., se uskutečnila v neděli dne 24. března. Týden před Velikonocemi, největšími křesťanskými svátky, mohli návštěvníci této akce prožít příjemné odpoledne, v němž organizátoři pro ně připravili bohatý program. Akce byla zaměřena především pro děti a mládež.  Byly pro ně přichystány tvůrčí dílničky, kde si děti vyzkoušely výrobu různých upomínkových předmětů, zdobení perníčků, malování kraslic rozmanitými voskovými technikami, pletení pomlázky a další. Součástí akce byla i výstavka různých hrkačů a trakačů. Samozřejmě ani tentokrát nechyběla soutěž „Vo Leštěnské mazanec“. Návštěvníkům nejvíce chutnal mazanec od paní Moniky Süčové, která obdržela ze 147 hlasů 56 a suverénně zvítězila. Lidé si zde mohli zakoupit i různé upomínkové, ručně vyráběné předměty, takže ani jarmark nechyběl. Jarní atmosféru pak o půl čtvrté dokreslila mladá, talentovaná zpěvačka Lucie Skácelová z Dubicka, která svým krásným hlasem umocnila příjemnou odpolední náladu a pohodu. Pro děti byla připravena i malá „Velikonoční hra“, které se zúčastnila většina dětí. Nechybělo ani malé občerstvení či cukrovinky pro děti. A po domácky připravených zákuscích se jen zaprášilo. Upřímné poděkování a uznání patří všem, kteří se o zdar pěkně stráveného svátečního odpoledne zasloužili.

Již nyní se těšíme na další akci pro děti i dospělé. Tou bude v úterý dne 30. dubna tradiční Pálení čarodějnic.

Estrádní soubor VEŠke, z.s.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy