placená inzerce
Déte nám vědět...

Ve Slatinkách si zazpivalê koledê těsně před Štědrym dněm

placená inzerce
DSCN0752

Prosinec 28, 2017 9:49 / Furtovnik

Ze Slatinek, s fotkama Naďê Nevrlé – Na svědomi to má puvodně chlapské pěvecké sbor Slavik. Že si dneska chlapi v černéch frakách zvó ma vypomoc mlady mozêkantê, na tem néni nic špatnyho.

Na zpiváni ô slatinkovské kaplêčkê smê se bêlê takê před nejakym rokem mrknót. Na rok 2013 si mužete zavzpominat TOŤ. Aji dêž smê se tam od té dobê nedostalê, předvánočni zetkáni na dědině tam bévá co rok. Letos to vêšlo na sobotô 23. prosênca.

Co puvodně gdêsê začalo žêvym betlémem, ke kerymô se pak přêdalo zpiváni Slaviku, má dneska ôž podobô zas troškô jinši. Chlapum Slavikum, sténak, jak loňské rok, přêšlê helfnót mladi mozêkanti – trumpetista Josef Macháču, na hósle a kytarô pak spolô zahrálê a zazpivalê Monika Vránova a Julie Chôdobova.

Během konzertováni bêla pochopitelně otevřená aji kaplêčka, a abê lêdi nespichalê dom, že je jim zêma, tož bêlo k máni takê neco na zehřiti. Salát ôž mělê určitě nekeři namichané, na obalováni kapra eště zas časô dosť, tož nebêlo gde kvaltovat. Fotkê nám poslala Naďa Nevrlá, mužete na ně mrknót TOŤ.

 

Facebook0
  • DSCN0752

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy