placená inzerce
Déte nám vědět...

Včerá se na Dêňovkách naráželo pivêsko, dneska se bôdó koštovat špeciálni vina…a pochopitelně zdobit dêně

placená inzerce
dýně

Říjen 6, 2018 8:49 / Furtovnik

Ze Zahradnickyho centra Marciánová v Kostelcô na Hané – A tož ôž to frči. Letošni Dêňovy slavnostě se rozjelê v pátek odpoledňa. A protože hlásijó na celé vikend parádni počasi, nezbévá nic jinšiho, než si pořádně ôžêt.

K Dêňovkám přêrozeně patřijó dêně. Ale né jenom něma só Dêňovy slavnosti ô Marciánu žêvy. Ê gdêž – oranžovy kopačákê toť nandete na každym krokô. Ať ôž v podzêmnich aranžich, přê zdobeni, anebo třeba v dêňovym pivêskô. To znovô vařêl David Kapsiu ve svym minipivovarô Kosiř na Lhotě pod Kosiřem a v pátek k večerô se dočkalo svyho slavnostniho naraženi.

A co nás čeká ô Marciánu dneska? Jak nám řikal pan domáci Pepa Marciánu, jenom na sobotô je narychotvaná ochôtnávka tradičnich vin z Velkéch Pavlovic, z Velkéch Bilovic z Vinařstvi Osêčka pak přêvezó speciálni Chilli vino, kery tam vêrábijó jako jedini v republice, koštnót bôdete muct aji oranžovy vino Pálava. To zas pro změnô zraje na ‚gruzinské‘ zpusob v hlêněnéch nádobách.

Nô kromě teho je zase na programô hromada zábavê, keró bôde mět na starosti mimo jiny aji moderátorka Rádia Haná Martina ‚Qweetko‘ Procházkova, na večir se pak rychtôje ohňová a světelná show.

Tym to ale eště nekonči! Do Zahradnickyho centra se mužete vêpravit na Dêňovkê takê v nedělô, gdê od mikrofónô Marinô doplni aji naša redaktórka Helenka Havelka Baronova. A pochopitelně ê v sobotô a v nedělô bôde probihat sótěž ve zdobeni dêni, kerá bôde pruběžně vêhodnocovaná.

A tož eště se vám chce zvostat sedět doma? Na fotkê z pátkô se mrknite TOŤ.

dýňové slavnosti 18

 

Facebook0
  • dýně

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy