placená inzerce
Déte nám vědět...

VC Prostijovska před závěrečnó. Co na to předposledni dil v Pěnčině?

placená inzerce
VC

Září 12, 2017 8:51 / Furtovnik

Z Pěnčina – Velká cena (VC) Prostijovska po sobotnim předposlednim závodě této sezónê v Pěnčině má mezê děvčatama ôž jasny vitězkê. Naopak chlapi si bôdó mosêt zajet pro konečné verdikt až na posledni závod 23. záři do Soběsôk.

Zatimco děvčata z Bilovic só ôž po závodě v Pěnčině nedostižitelny, mezê chlapama se to ještě pořádna zamotalo. Lôdeřov, keré je jeden z černéch koňu letošniho ročnikô VC Prostijovska tentokrát vêhořel, naopak Olešnica tento ročnik ôž poštvrty ze zatim deviti závodu bodovala naplno. Ovšem přê ostatnich startech spiš paběrkovalê, tož v čele tabôlkê je tym pádem hôsto. Ani šestnástibodové náskok před Lôdeřovem nemosi eště nic znamenat. Na to, jak dopadla pěnčinská velká cena v čislech, se mužete podivat TOŤ. A pro kompletni informace se TOŤ mužete podivat na celkovy pruběžny pořadi děvčat, chlapi maji tabôlkô pro změnô TOŤ.

V Pěnčině smê se bêlê mrknót a mlovilê smê tam s předsedó Velké cenê Prostijovska Martinem Ošťádalovym. Řikal, že s přêbévajicima ročnikama (prvni v rokô 2010) nekery mančaftê končijó, naopak začinaji jezdi dalši uplně novy. Co je ale pré znatelnym fenoménem, tož že posêlôje kategórija děvčat, naopak ôbévá chlapu. Generačni vyměna prostě nemine nikeho, teda ani požárni sport.

Letošni ročnik má 10 závodu, a jak Martin řikal, minimálně sténé počet bê chtělê zachovat aji pro přišti rok. Záleži ale na tem, jaké bôde zájem o pořadatelstvi. V sóvislosti ze zmiňovanó generačni vyměnó totiž třeba chlapi z Vêcova ôž nezávodijó, přê tem ale zastávka ve Vêcově k VC jednoznačně patři.

Poznamenal ale takê, že každy misto má svoje charakteristicky podminkê, tož je to závod od závodô jináč. V Nivě se pravidelně závodi v nocê, na Strážô vede trasa utokô do kopca, v Čelechovicách a Pěnčině to je dêcky, jak na větrné hurce. To mimochodem potvrdil aji sobotni závod. O atraktivni podivanó teda néni nigdá nóza a mê smê rádi, že Furtovnik muže bêt mediálnim partnerem celyho seriálô.

Jak to bêlo v Pěnčině se mužete na našech fotkách podivat TOŤ.

Facebook0
  • VC

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy