placená inzerce
Déte nám vědět...

Vánočnimô stromkô v Polomi zazpivalê Jirovci ê mistni děcka, nakonec přêjel Mikôláš na originálnich sanich!

placená inzerce
DSC_1744

Prosinec 1, 2019 11:45 / Furtovnik

Z Polomi – Začátek adventô provázi na hromadě mist takê rožináni vánočniho stromkô. V Polomi tôto tradicô rozjelê před 6 letama. Na pláckô ô kaplêčkê se v sobotô k večerô zašla snaď celá dědina.

Na rožináni stromkô v Polomi smê eště nigdá nebêlê. A gdêž nás eště navic pozval sám starosta Stanislav Pišťáku, nebêlo ôž nad čém dumat. Dědinka na samotnéch hranicich Konicka a potažmo aji celyho Prostijovska sice zároveň patři aji k némenšim v rajónô, ale to neznamená, že bê toť bêlo mrtvo.

Přêjelê smê o chvilkô dřiv, a tož smê muhlê prolizpózet aji opravené obecni dum č.p. 32, keré si nakonec Polomšti dodělalê za svoje, abê se nemosêlê podřizovat požadavkum dotaci, natajňačkô smê muhlê takê očihnót originálni Mikôlášsky saně samochodkê, kerém toť řikaji takê ‚papamobil’, s elektrickym pohonem na dvanástivoltovó baterkô přes vrtačkô. A tož přê sobotni nadilce muhl Mikôláš v pohodě přêfrčet aji bez snihô :-) .

Pod obecnim vánočnim stromkem zazpival pěvecké zbor absolventu litovelskyho gymplô Jírovci, pozadô nezvostal ani mistni potěr. Začátek adventô přêšil s Polomskéma oslavit aji P. Mgr. Paweł Zaczyk z Bohuslavic a vzhledem k temô, že bêlo dosť čaja, svařákô aji gdovijakéch dobrot, ani moc nevadilo, že ôž malinko přêmrzalo.

Abêste z teho takê neco mělê, TOŤ smê vám přêvezlê nejaky fotkê a pod článekm aji kósek žêvéch obrázku.

Facebook0
  • DSC_1744

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy