placená inzerce
Déte nám vědět...

Vánočni trhê v Konicê? Tomáš Vrbu slêbôje, že to bôde nadupany…

placená inzerce
basikova titul

Listopad 14, 2023 10:56 / Furtovnik

Z Konice – …a né jenom Vánočni trhê. Předvánočni čas začne v Konicê prvnim adventnim vikendem. Véstava, jarmark, rozsviceni stromkô. A pochopitelně – ê na tê Trhê nakonec donde!

Eště tédeň před adventem začne na konickym zámkô véstava Vánoce s Hanáckou ambasádou řemesel. Ta se ale bôde prolinat celym časem a potrvá až do začátkô ledna. Zároveň s ňó odstartôjó Vánoce aji v Komunitnim centrô véstavó a vánočni dilnó.

A fčêlka teda ôž ten prvni adventni. Letos poprvni bôde Adventni jarmark na zámkô. Řikal ředitel konickyho kulturákô Tomáš Vrbu, že si s tym nápadem ôž pohrávalê dřiv. Pak ale do teho vlezl Covid a fšecko bêlo ináč. Tož že snaď to letos vênde. To bôde v sobotô 2. prosênca a deň na to se rychtôje rozsviceni vánočniho stromkô. Eště před tym lêdi na náměsti určitě zahřije kapela Old Dogs ze svym jižanskym rockem a blues.

Drôhó adventni nedělô 10. prosênca bôde na zámkô Adventni koncert, na keré Muzeum řemesel Konicka pozvalo kapelô A.M.Úlet z Moravičan. Tym se ôž tak trochô našlápne k sobotě 16. prosênca a letošnim Vánočnim trhum. Jak ôž smê psalê v titulkô, co že slêboval Tomáš Vrbu – bôde to nadupany.

Poctivá dvanáctihodinová šichta od 9 ráno do 9 večir. A mezê tym vêstópeni ZUŠkê, country Posledni kovboj, na forhont přênde takê neco trochô řizňéšiho od kapelê Pryor z Náměšťa na Hané, keró na pódijô vêstřidá Bára Basikova&Blue Cimbal. Po mozêkantské stránce dotahne Trhê do konca Gábina V.G.

Ani tentokrát nebôde chêbět ohňostroj, pré asi letos jediné na Prostijovskô. Co podle Toma stoji takê za zminkô, tož to je musher Pavel Lněničku ze Strakova ô Litomyšle. Přêveze s sebó pochopitelně aji psi spřeženi, bôdó takê projižďkê a ê gdêž bê nebêlo náhodó po prdel snihô :-) , přêveze s sebó aspoň kósek zêmê v podobě iglú s pruměrem 7 metru. Tož si to nenechte ôjit. Plagátê s přesnym programem Vánočnich trhu se objevijó co nevidět! Pruběžně mužete fšecko sledovat TOŤ.

basikova

 

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy