placená inzerce
Déte nám vědět...

Vánočni trhê v Konicê só za nama, ôž muže chodit Ježišek!

placená inzerce
DSC_1975

Prosinec 15, 2019 9:25 / Furtovnik

Z Konice – Gdêž je neco popětadvacáty, tak se dá řict, že ôž je to pomalô odjaktěžêv. Štvrťstoleti oslavilê v sobotô aji Vánočni trhê v Konicê. A tož smê se takê bêlê mrknót, ê gdêž jenom na chvilô.

Vánočni trhê tentokrát bêlê spojeny aji s otevřenim novyho komunitniho centra, respektive nově opravené sokolovnê. Dlóhy leta se o jeji opravě mlovilo a špekulovalo, až nakonec muhlê v sobotô odpoledňa přêjit lêdi na čômendô. A že se jich tam zešlo. Nekeři zavzpominalê na leta, gdê toť řádilê za mlada přê zábavách, nekeři si možná eště pamatôjó, že se toť hrálo divadlo. Povidala nám novopečená šéfová tehoto zařizeni Jitka Klemsova, že je to čerstvě zkolaudovany, a tož nic nebráni temô, abê se v ‚sokolovni‘ muhlo začit neco dit.

Na náměsti smê se zastavilê na chvilkô, pozdravilê smê známy, dalê svařák a bramborák, a ôž pak se mosêlo frčet. Nebêlo zas tak o moc co stát, protože bêlo docela hnusny počasi. Ale v Konicê só lêdi zvêkli, a tož je to nerozhodilo a ani tak si to nenechalê ôjit. Nekeři si přê kapelê Naostro, co zrovna hrála na pódijô, aji zatrsalê. A to vubec nemlovimê o večernim ohňostrojô. To ôž smê sice mosêlê bêt uplně negde jinde, ale sódě podlevá nekonečné kolonê aut od Prostijova ke Konicê mosêlo bêt na náměsti narvany.

Vánočni trhê v Konicê ôž teda maji fajront, zase za rok. Teda dófémê, že si zdárně vêšlápnó na padesátkô :-) ! Na fotkê z našé bleskové návštěvê Konice se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_1975

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy