placená inzerce
Déte nám vědět...

(VÁ)NOČNI POLOMI: Jak to vêpadá, gdêž se nad dědinó zešeři?

placená inzerce
DSC_0390

Prosinec 27, 2020 14:02 / Furtovnik

Z Polomi – Snih nebêl na Vánoce ôž ani pomalô nepamatôjem, tož aspoň na Štěpána trochô přêtôhlo, že to furt nevêpadá, jak kolem Dôšêček. Do Ladovské zêmê daleko, ale aspoň neco…

Gdêž smê bêlê před rokem zkraja adventô na rožináni vánočniho stromô v Polomi, pochlôbilê se nám tam aji svéma originálnima Mikôlášskéma saňama. Idylka Vánoc, gdê je snihô po prdel a mrzne, až prašti, sice zbévá aktuálně jenom v pohádkách. Brnkl nám ale polomské starosta Stanislav Pišťáku, že si tam vánočni atmoškô zařidilê po svym!

Abê mikôlášské šnelcuk jenom tak nezahálel, tož ho zaparkovalê na zápraži č.p. 32. Pravda, néni to jenom tak pro nic, za nic. Ôž v rokô 2015 barák obec vêkópila a opravila pro svoje vêôžêti. Majó tam knihovnô aji společensky prostorê. A tož je jasny, že je ê v tento čas takovym dědinskym centrem.

Do Polomi smê se teda vêpravilê na Štěpána po zetměni, abêhmê to vidělê v celé parádě. TOŤ se mužete mrknót, jaky to tam je. Posledni dobó je takovéch tech společnéch radosti čim dál, tym miň. Je tym pádem dobře, gdêž se lêdi domlovijó a neco takovyho vêmêslijó.

Facebook0
  • DSC_0390

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy