placená inzerce
Déte nám vědět...

V Zelenym domkô ôvidite, co ômijó kostelečti kováři

placená inzerce
DSC_0044

Listopad 21, 2015 9:35 / Furtovnik

Z Kostelca, teho na Hané – O tym, že doma néni nigdo prorokem, néni potřeba moc mlovit. Ômělečti kováři Alfréd, Ivo a Milan Stawaritschovi ôž posbiralê hromadô oceněni, vêstavovalê ô nás ê v zahraniči, ale možnosti se s jejich prácó zetkat přimo doma v Kostelcô na Hané zatim moc nebêlo.

Chlapi Stawaritschovi dělaji kovářênô ôž pomalô štvrť stoleti. Vidět ale pohromadě tolik jejich vyrobku, to se jenom tak nepoštěsti. V sókromé galérijê Zelené domek v Kostelcô n/H začala v pátek večir vernisážó jejich vystava nazvaná Kovářská dílna Stawaritsch.

Nélepši je to fšecko pochopitelně vidět a né si jenom o tem čist. Ve ‚vystavnim‘ patře domkô jeden až žasne, co fšecko se dá z kovô vêrobit. Sám Ivoš řikal, že za tê leta jim prošlo rôkama ôž tunê materiálô a věři, že z dalši hromadê kovô se jim podaři eště vêrobit hodně parádnich věci. Nô, popravdě, dêž se na to člověk divá, měl bê kolêkrát neco takovyho problém namalovat, né takto eště vêbóchat těžkym kladivem na kovadlêně…

Že se ale o chlapech Stawaritschovéch vi a že maji hromadô přiznivcu, to dokazoval pátečni podvečir. Do Zelenyho domkô bê se asi lêdi vic ani nevlezlo. Po krátké předmlôvě, keró zařidil Franta Smôtné, a kulturnim vêstópeni, se ôž návštěvnici muhlê porozhlidnót kolem. Bêlê smê tam takê, tož se na fotkê mužete mrknót toť.

Gdo ste to v pátek nestihlê, nezóféte. Je otevřena až do 19. prosênca dêcky ve středô, pátek a sobotô od 17 do 19 hodin. Tož třeba vám to nejak vênde.

Facebook0
  • DSC_0044

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy