placená inzerce
Déte nám vědět...

V utery večir zase bóřêlo, tentokrát to odskákalo hlavně Přerovsko a Prostijovsko

placená inzerce
hasiči6

Srpen 7, 2019 11:00 / Furtovnik

Od hasiču – Oproti jiném letum to néni s nedostatkem dyšťa tak zly. Má to ale aji svojô odvrácenó stránkô. Občas ho totiž zas bévá až moc a ve spojeni ze sêlnéma bóřkama to muže nadělat pěkny pestvo.

Mlôvči hasiču Lucie Balážova informôje o štêrêceti zásahách, kery si nedobrovolně hasiči přêpsalê na svoje konto včerá k večerô. Řádilo to pré hlavně na Přerovskô a Prostijovskô, částečně to chêtlo aji Olomócko.

Šlo o lokálni bóřkê, konkrétně v Týnô nad Bečvó sósedni Lhotě.  Ôcpané propustek na potokô přesměrovalo přival vodê na okolni zehradê a mistni komunikacô. Ve sténé lokalitě se řešêlê aji nejaky zatopeny sklepê ê spadlé strom do elektrickéch drátu.

Sotva to na Přerovskkô kolem sedmé večir pominôlo, o hodinkô pozďéš bêlo potřeba pomoc hasiču pro změnô na Prostijovskô. Konkrétně v Čelčêcách mosêlê zlikvidovat spadlé strom, v Ôrčêcách a Selótkách se čerpala voda ze sklepu.

Kromě profiku si zásahê na ruznéch mistech vêžádalê ê pomoc dobráku. Fotkê mámê od hasiču.

Dalši vystrahy meteorológu

Na velmi silné bouřky upozorňuje výstraha Českého hydrometeorologického ústavu také dnes odpoledne a večer. Očekává se ojedinělý výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 40 milimetrů, kroupami nad 2 centimetry a nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h).

Doporučení ČHMÚ ke zmírnění následků jevu: Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice i problémy v dopravě. Zabezpečte okna, dveře, skleníky a volně položené předměty. Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snižte rychlost jízdy a jeďte velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek můžete sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Facebook0
  • hasiči5
  • hasiči6
  • hasiči7
  • hasiči8

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy