placená inzerce
Déte nám vědět...

V Tištině skončêl letošni Plameň, bojovalo v něm přes 300 mladéch hasiču

placená inzerce
IMG_6442

Květen 30, 2017 8:11 / Furtovnik

Od nás, ze zprávó od Janê Komárkové a fotkama Zdenka Komárkovyho – Letošni ročnik hrê Plameň hostil Tištin. Podzêmni čásť tadê bêla 1. řijna 2016, v sobotô 20. května došlo na ‚grande finále’, teda jarni čásť, kerá ôrčêla konečny vitěze.

V Tištině smê bohužel nemuhlê bêt ani na podzêm ani na jaře. Ale abêste si nemêslêlê, že smê tento ročnik Plameňa nejak odfláklê. Zprávô z mista boju nám poslala Jana Komárkova z Okresniho sdruženi hasiču Čech, Moravê a Slezska, doplněnó o fotkê od Zdenka Komárkovyho. Na tê se mužete podivat TOŤ.

Jenom přêpomeňmê, že v podzêmni části mosijó mladi hasiči absolvovat branné závod, jaro je ôž pak věnovany praktické hasičêně. Vysledkê z obóch dilu se sčitaji a v celkovym pořadi mužó figurovat jenom ti, co zmáklê podzêm ê jaro.

Fčêl ôž ale Jana Komárkova a jeji pohled na to, co se dilo minôló sobotô v Tištině.

Okresní kolo hry Plamen a Dorostu 2017

20. května 2017, za zamračeného počasí, proběhlo Okresní kolo hry Plamen a Dorostu na hřišti v Tištíně. Soutěž pořádá Okresní sdružení hasičů ČMS Prostějov a je vyvrcholením ročníku 2016/2017, který začíná vždy Závodem požárnické všestrannosti na podzim předešlého roku. Této dětské soutěže se zúčastnilo 11 družstev starších žáků, 12 družstev mladších žáků, 11 dorostenek v kategorii jednotlivců a 7 dorostenců v kategorii jednotlivců. Celkem se soutěže zúčastnilo 309 dětí od šesti do osmnácti let. První místo v kategorii mladších žáků obsadily děti z SDH Vrahovice, druhé SDH Pěnčín a třetí SDH Lešany. V kategorii starších žáků obsadily první místo děti z SDH Domamyslice, druhé SDH Vrahovice a třetí SDH Služín. Družstva dorostenek a dorostenců byla rozdělena dle ročníku narození na starší dorostenky, kde první místo obsadila Monika Hrazdilová z Laškova, střední dorostenky, kde byla na prvním místě Tereza Přikrylová z Vrahovic. V kategorii dorostenců střední věkové kategorie obsadil první místo Ondřej Berecz z Lipové a v kategorii starších dorostenců Petr Sedlák z Bousína. Poháry a medaile dětem předala starostka Městyse Tištín Alena Wagnerová, spolu se zástupci OSH Prostějov, starostou Janem Brabcem, zástupcem SH ČMS Jiřím Zipsem, náměstkem starosty OSH Bořivojem Greplem, vedoucím Odborné rady mládeže při OSH panem Josefem Havelkou a starostou SDH Tištín panem Ladislavem Bezem.

První dvě vítězná družstva starších žáků a vždy první dorostenec nebo dorostenka z každé kategorie postupují do Krajského kola hry Plamen a Dorostu, které se bude v letošním roce konat ve dnech 10. a 12. června 2017 v Bludově na Šumpersku. Na této soutěži se utkají nejlepší družstva Mladých hasičů z kategorie Starších žáků a dorostu z Olomouckého kraje.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat starostům obcí Mořice, Nezamyslice, Dřevnovice, Koválovice – Osíčany a samozřejmě starostce městyse Tištín za ceny, které dětem věnovali. Poděkování patří také SDH Tištín a okrsku 17 se starostou Janem Fidrou za vzornou přípravu soutěže, dále pak Krajskému úřadu Olomouckého kraje za finanční podporu této akce. Svatý Florián, patron hasičů držel nad námi tento den ochrannou ruku a soutěž proběhla bez vážnějších úrazů a také bez deště.

 

Facebook0
  • IMG_6442

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy