placená inzerce
Déte nám vědět...

V Sečê se bojovalo na pětkrát. Šestó disciplinó bêlo počasi!

placená inzerce
pětiboj

Červenec 14, 2019 9:25 / Furtovnik

Ze Seče – Litovelské pětiboj je ôž nodmêslêtelnó sóčásťó sečskyho kulturniho lita. Letos bêl v kalêndářô napsané na 13. červenca, a tož bêlo zapotřebi se v sobotô odpoledňa zajet do Seče mrknót.

Pět disciplin, a teprová po té posledni bêlo jasny, gdo je vitězem. Ê gdêž se dá z pruběžnyho pořadi ledasco odhadovat, fšecko muže obrátit nerôbê, respektive vanečkô dnem navrch, závěrečná plavba po Sečskym mořô. To podlevá moderátora Laďê ‚Sovjeta‘ Rusovyho bêlo letos vêhřivany, protože se povedlo mistnim hasičum ho propojit s termálnim pramen v Lurdech. Jak ale pozďéš ôpřesnil, ten prameň je sečské a rórê ocáď védó do pótniho mista v jihofrancózskym podhuři Pyreneji. Jaká ale ta voda skôtečně bêla mužó potvrdit akorát závodnici, keři se v ni vêmáchalê, mê mužem jenom špekulovat, že přece jenom ji nejaké ten stôpinek ohlášené teplotê scházel.

Ve startovnim polô se vedle sebe postavilê ôž letama ostřileni kádři aji uplni nováčci. A to jak mezê děvčatama, tak aji mezê chlapama. Podle Sovjeta pré muhlo bêt v dámské sópisce daleko vic závodnic, ovšem fšeckymô ôdělal přitrž slévák kolem třeti hodinê, gdê mamê mosêlê odejit s promokléma děckama dom. Co se dá dělat. Aji to bôde sóčásťó historickéch análu o tymto ročnikô.

A tož pro letošek je odpětibojovany, eště v nocê nám vypočetni středisko závodô poslalo aji konečny vysledkê a TOŤ se mužete podivat na fotodokumentacô.

pětiboj muži pětiboj ženy

 

 

Facebook0
  • pětiboj

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy