placená inzerce
Déte nám vědět...

V Rakuvce maji drôhyho nédyl slóžiciho starostô k Olomóckym krajô, patři zároveň mezê pět matadoru v republice!

placená inzerce
sms3

Listopad 25, 2023 9:45 / Furtovnik

Od nás – Předně velká gratulaca a takê poděkováni. Starostu, keři bê tahlê svoje řemeslo celó novodobó histórijô od rokô 1990, moc néni. V celkovym hodnoceni za celó republikô maji starosti z Olomóckyho kraja velky zastópeni.

Od května dávalo Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) dokôpê data pro zajimavó sótěž. A sice – gdo je nédyl slóžicim starostó. Vysledkê ôž nešlo nejak ovlivnit lepšima vykonama, střelenéma gólama nebo rychléšim časem. Počitalo se to, co ôž bêlo.

Prvni novodobá garnitura starostu začinala po volbách na podzêm rokô 1990. A právě od té dobê só nekeři ve svéch óřadech. A néni jich zas tak málo. Na dvódenni konferencê ve Zlině 22. – 23. listopadô se to rozklósklo.

Mělê smê aji na Konickô jedno želizko v ohňô. A to starostô Josefa Mikôlkô z Rakuvkê. Bêlo jasny, že patři mezê favoritê. Aji on zastává funkcô od rokô 1990 v kôse. Nakonec mô prvenstvi v Olomóckym krajô ôteklo o jediné deň. Ôstavujici zastupitelstvo v Rakuvce bêlo tenkrát 4. 12. 1990. A bêl tak prvni starostó po osamostatněni se od sósednich Bohuslavic. V s něma bêla Rakuvka spojená od rokô 1980. O deň dřiv ale zvolêlê starostô v Bělotině na Přerovskô. Tym se stal Eduard Kavala. O svuj střibrné stôpinek se Josef Mikôlku dělêl eště s Jaromirem Otáhalem z Citova, takê z Přerovska. Třeti bêla Jana Gerešova z Kopřêvné na Šômperskô. Ta se takê stala nédyl slóžici starostkó v republice, přêčemž pomêslné bronz si odnesla Alena Veličkova z Horniho Ujezda takê na Přerovskô. A jenom tak na do plněni – tym uplně slôžebně néstaršim starostó v republice je Jiři Kôčera z Uhřetické Lhotê (Pardubicko).

Dalši kategórijó, gde perlêlê NAŠI, bêlo oceněni Matador obce. Tam se započitávalo krom starostováni eště aji pusobeni, co bê poslanci na bévaléch mistnich národnich véborech. Z 5 vêhodnocenéch matadoru bêlê hneď 3 z Olomóckyho kraja. ‚Zlaté‘ Jaromir Otáhal, střibrné Josef Mikôlka a na pátym mistě Eduard Kavala. Vysledkê fšeckéch kategóriji si mužete načist TOŤ.

S panem starostó Mikôlkó smê mlovilê. Řikal, že je rád za zviditelněni Rakuvkê a určitě to néni tak, že bê zpychl. Rozhodně pré néni proč. Ale s tym ôstavujicim zasedáni si před 33 letama muhlê v Rakuvce pohnót :-) ! ovšem ináč přêrozeně gratulačka a velká ucta. To se nedá nic dělat!

 

Facebook0
  • sms1
  • sms2
  • sms3

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy