placená inzerce
Déte nám vědět...

V Rakuvce dalê do rychtykô horni rêbniček. Kačkê si fčêlka bôdó muct vêbrat!

placená inzerce
DSC_0475

Říjen 20, 2020 7:00 / Furtovnik

Z Rakuvkê – Během leta smê se dvakrát zastavilê v Rakuvce kvulêvá rodince divokéch kačen, kery si toť odchovalê na rêbničkô v prostředkô dědinê. Tentokrát smê se tam ale vêdalê z jinšiho duvodô!

Jak smê podvakrát mlovilê ze starostó Josefem Mikôlkovym, zatimco na dulnim rêbnikô se promenádila kačeni rodinka, na tym hornil se makalo na opravě jak samotné nádrže, tak aji okoli. A tož přêšil fčêlka čas to zrevidovat.

Parádně pruhledná voda, dno vêdlážděny kamenim, dřevěny mola, srovnany okoli. Eště pré néni fšecko jak má bêt, ale přê terénnich upravách nebêlo počasi zrovna akurátni, a tož krom zaseté trávê je eště potřeba dosadit nejaky keře, abê to troškô vêpadalo a nebêla to jenom planina. Jak se to pak fšecko zazelená, hneď to bôde o nečem jinšim!

Je s podivem, že aji tento rêbniček, sténak, jak dulni, nemá přitok. Je napájené spodnima prameňama. Tê se pré tahnó až ke Kêselce. A rozhodně si nemužó stěžovat, že bê bêlê na sôchô. Podlevá starostê je sice v projektô podminka, že se po dobô 10 let nesmi rêbnik vêôžévat k intenzivnimô chovô rêb, ale mrtvó vodô tam rozhodně nenechaji. A takê dófaji, že se kačkê do Rakuvkê vrátijó aji přišti rok a zabydlijó obě dvě adresê.

Facebook0
  • DSC_0469
  • DSC_0473
  • DSC_0475

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy