placená inzerce
Déte nám vědět...

V Prostijově bôde od 18. 3. částečně zavřená Plômlovská, od 1. 4. pak Šárka. Dotkne se to aji pouliček!

placená inzerce
vanoce

Březen 8, 2019 9:12 / Furtovnik

Z Prostijova – Nejaky ôzvirkê a s tym spojeny objižďkê, připadně aji změnê jizdnich řádu – to je dêcky oštara. Ale chtic dat neco do rychtykô, tož to jináč ani nende. Ôž brzo se v Prostijově rozjedó dvě dlóhodoby ôzavirkê.

Jak ôž je naznačovany v titulkô, Plômlovská ôlêca se částečně zavře ôž 18. března. Od teho momentô je potřeba čitat ze změnama v MHD aji v přiměstské dopravě ve směrô od Mostkovic. Po Plômlovské se bôde jezdit autobusama jenom jednosměrně, v nekeréch připadech só linkê vedeny uplně mimo.

S dalšim omezenim se potkáte od 1. dôbna na Šárce, konkrétně mezê ôlêcama Dolni a Jezdeckó. Ê v tymto připadě přêndó ke slovô náhradni autobusovy zastávkê a změnê v trasováni pouliček.

Konkrétni popis změn, zveřejněné na radničnich webovéch stránkách prostejov.eu, přênášimê v plnym rozsahô.

POZOR! Blíží se uzavírky a přetrasování MHD

Z důvodů částečné uzavírky ulice Plumlovská od 18. března t. r. budou některé linky MHD v Prostějově částečně přetrasovány 

Pro linky MHD  bude průjezdná Plumlovská ulice směrem z centra  a zastávka Prostějov, Plumlovská, sídl. bude posunuta směrem k čerpací stanici.

Objízdná trasa do centra pro linky MHD č. 5, 6, 9, 32 povede po ulicích Anglická, Anenská, Drozdovice, Na Hrázi, Žeranovská na Poděbradově náměstí vlevo po Palackého ul. a přes Jiráskovo náměstí na zastávku Blahoslavova, lázně a dále dle platného JŘ. Nebudou obslouženy Prostějov, Plumlovská sídl. a Prostějov, Plumlovská.

Linky MHD č. 2, 21 pojedou od nemocnice vlevo po ul. Josefa Lady, U Stadionu a vpravo po ulici Kostelecká na Přikrylovo náměstí, kde odbočí vpravo na Blahoslavovu ul. a obslouží zastávku Blahoslavova, lázně  a dále dle platného JŘ. Nebudou obslouženy Prostějov, Plumlovská sídl. a Prostějov, Plumlovská. Náhradní zastávka Prostějov, Blahoslavova lázně.

Příměstská linka 780404 sp. č. 16 a 17 a všechny ostatní linky ve směru od Mostkovic pojedou z kruhového objezdu na Plumlovské ulici vlevo po ulici Josefa Lady s odbočením vpravo do ulice Krapkova a vlevo do ulice Fanderlíkova, kde budou před odbočkou do Kostelecké ul. náhradní zastávky, dále vpravo do ulice Kostelecká, Přikrylovo náměstí a vlevo dle JŘ. Nebudou obslouženy Prostějov, Plumlovská sídl. a Prostějov, Blahoslavova lázně.

V plánovaném termínu od 12. 8. do 25. 8. při úplné uzavírce budou objízdné trasy všech autobusů obousměrné.

Téměř v souběžném termínu od 1. 4. do 16. 6. bude rovněž úplně uzavřena ulice Šárka mezi ulicí Dolní a Jezdeckou.

Autobusy jedoucí z Autobusové stanice na křižovatce s ulicí Šárka neodbočí, ale pojedou dále po ulici Dolní, kde využijí náhradní autobusové zastávky Prostějov, Dolní místo dočasně zrušené zastávky Prostějov, Šárka, lékárna. Dále budou vedeny do ulice Jezdecká a obslouží zastávku Prostějov, Šárka. Objízdná trasa je obousměrná.

V době 2. fáze od 17. 6. do 4. 8. 2019 a nejnutnější uzávěry malého kruhového objezdu mezi ulicemi Jezdecká a Šárka budou spoje vedeny přes ulici Studentská a Lidická. Na ulici Lidická bude náhradní zastávka za dočasně zrušenou zastávku Prostějov, Šárka.

Bližší informace bude možno získat na stránkách www.ftl.cz nebo přímo v Informační kanceláři FTL, Svatoplukova ul.59, Prostějov tel. 582 333 181. Informace budou také zveřejněny na dotčených zastávkách. Předem se omlouváme za možné komplikace při používání autobusů MHD po dobu uzavírek komunikací v Prostějově .

Jiří Hloch, FTL

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy