placená inzerce
Déte nám vědět...

V Klôzově na hodech smê letos nebêlê, což nás mrzi. Ale aji tak o nich neco vimê…

placená inzerce
DSC_0068

Listopad 15, 2017 7:10 / Furtovnik

Z Klôzova, potažmo Haňovic, s fotkama Františka Přêkrêlovyho – Né fšecko se dá stihnót, a obě prackê v gypsô našeho redaktóra Miloša Havelkovyho temô nepřêdaji. Nestihlê smê ani Klôzovsky hodê. Ani tak ale o nic nepřêndete.

Na Klôzovsky hodê smê vêrazêlê předloni spiš, jak na rande naslepo. Před rokem smê ôž vědělê, do čeho lezem, a o to vic smê se tam těšêlê. Ale letos nám nám to věrô z objektivnich přičin nevêšlo. Jenomže ôž tam s nama tak nejak čitalê, a tož dêž smê nepřêjelê mê, tož aspoň hafol fotek poslalê za nama, respektive na náš redakčni mail.

Klôzovsky hodê – to nésó žádny kolotoče a póťovy atrakce. Letos bêlê podevatenásty. Protože na Klôzově nemaji žádnó kaplêčkô ani Boži môka, kery bê nad tótó čásťó Haňovic drželê ochrannó rôkô, ôž gdêsê stařečci si teda zavedlê svoje hodê, a to tak, abê jim to pasovalo. V polich podělany, aji  ta šlihovica vêpálená… Nejaky to desetileti trvalo, než se k temô Klôzováci zas vrátilê, ale stoji to za to. Čestny pionyrsky!

Pruvod ze Šmolê, od barákô klôzovskyho starostê Ladislava Látalovyho, zdokômentoval František Přêkrêlu. Mužete mrknót TOŤ. Fotkê nám poslal haňovické starosta Arnošt Vogelu. Počasi pré bêlo parádni, učasť hojná, Nákelanka vêprovodila fšeckê po celé cestě až ke kulturákô. Na večir pak dechovkô vêstřidalo kalliope Michala Špičana. Tož snaď na tô jubilejni klôzovskó dvacitkô nám to vênde!

Facebook0
  • DSC_0068

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy