placená inzerce
Déte nám vědět...

V DS Jesenec hořelo, přê zásahô ale nešlo zas tak uplně o čas!

placená inzerce
DSC_0185

Duben 9, 2019 6:55 / Furtovnik

Z Jesenca – Hneď na začátkô vás mosimê ôklidnit. Nende o to, že bê se hasiči nejak flákalê, ani nevznikla žádná škoda. V Domově pro seniorê (DS) Jesenec hořelo jenom jako. Ale mělo to svuj smêsl.

V jeseneckym DS hořelo v ponděli dopoledňa. Siréna začla hókat po deváté hodině a chvilečkô na to přêjela prvni jednotka – profici z Konice. Následovalê je pak dobráci z vedléšiho Dzbela, Konice a Hvozdô, na pomoc pak přêjelê aji profici z Prostijova.

O akcê smê dostalê z Jesenca hláškô předem, tož smê muhlê bêt včas na mistě. Eště než to fšecko začlo, tož Furtovnikô ředitelka DS Jesenec Zuzana Bratterova řikala, že podobny cvičny zásahê dělaji tak v intervalô třech let, ten posledni bêl na podzêm rokô 2015. Podle ni to má svuj smêsl, protože jesenecké zámek, gde DS sidli, je hodně komplikované objekt. Navic takê dodala, že só ‚otevřeny‘ zařizeni s volnym přistupem lêdi zvenči, takže naopak o to větši je zodpovědnosť za bezpečnosť svéch klientu.

Slova pani ředitelkê nám potvrdila aji velitelka hasičské stanice v Konicê Kateřêna Dostálova. Podle ni podobné cvičné zásah ôž opakôjó ponekolêkáty, pokaždy s jinšim scénářem a v jinši části objektô. Jednak si to pré sami potřebôjó čas od časô ochêtat, jednak, třeba v tymto konkrétnim připadě, je potřeba do realitê ôvist velitela zásahô, keré to eště neabsolvoval. Nešlo teda ani tak o minôtê, ale o nácvik orientace v terénô. Ê gdêž Kateřêna přêpôstila, že skôtečné zásah, gde je fšecko začózeny, je uplně o nečim jinšim. Jenomže právě proto je potřeba vědět, do čeho hasiči lezó. Maji tak v klidô možnosť si najit svoje orientačni bodê.

Velitelka nám eště prozradila, že takovy cvičny akce dělaji aji v dalšich veřejnéch objektech. Ovšem v připadě podobnéch zařizeni pro seniorê na Konickô v Bóslavicich (Bohuslavice) a Lôdmirově takové zásah zatim nemělê. Na orientacô só têto relativně nově postaveny objektê znatelně jednodôšši, takže připadné ostré zásah bê nebêl takové problém, jak v Jesencô.

Pod článkem mámê krátky video a TOŤ eště k temô nejaky fotkê.

Facebook0
  • DSC_0185

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy