placená inzerce
Déte nám vědět...

Turistická sezóna se letos otevře o tédeň dřiv. Cestovni kočár z muzea v Čechách pod Kosiřem vêjede ôž tôto sobotô, tentokrát na Konicko!

placená inzerce
sdr

Březen 22, 2024 9:33 / Furtovnik

Od nás – Ôž hromadô let začiná turistická sezóna v Muzeô kočáru v Čechách pod Kosiřem jizdó cestovniho kočárô po okoli. A nemuže to bêt ináč ani letos. Spřežni provázeny hulánama vêjede na cestê v sobotô 23. března.

Turistická sezóna sice začiná tradičně 1. dôbna, ovšem vzhledem k letošnimô časnymô terminô Velkonoc vêráži cestovni kočár z muzea v Čechách pod Kosiřem na svojô póť malinko spiš. A krom teho pojede částečně trasó, keró eště nigdá nejel.

Od Muzea kočáru se spřeženi provázeny I. hulánskym regimentem vêdá na Pěnčém, pak přes Přemkê a Stražêsko do Konice. Zpátečni cestó to vezmó na Bôdětsko, Laškov a tradičně do Slatěnic. Přes Slatinkê a Kosiř pak dom.

Vzácnym cestujicim bôde letos viděňské operni pěvec Martino (Martino Hammerle-Bortolotti operni pěvec rakóskyho puvodô, rodák z Innsbruckô, keré ináč civilně žêje střidavě ve Vidni, Brně a Florencii). Jizda cestovniho kočárô je zároveň aji pozvánkó do Muzea kočáru. Letošnim tématem expozice só pohádkê, čê spiš kočárê a povozê, kery si ve slavnéch pohádkách a historickéch vypravnéch filmech zahrálê. Tož se zastavte!

kočár

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy