placená inzerce
Déte nám vědět...

Trochô se ochladilo, pan starosta si vzalê tepléši kabát, ale Klôzovsky hodê bêlê!

placená inzerce
dsc_0151

Listopad 6, 2016 7:33 / Furtovnik

Z Klôzova a pak z Haňovic – Hodové pruvod z Klôzova do Haňovic se vêdal aji letos. Nebêlo to ale žádny póťovy procesi. Klôzovsky hodê só ôž prostě takovy a nigdo se temô nedivi. A nedivilê smê se ôž ani mê.

Klôzov je čásť Haňovic a jenom pomistně znali vijó, od keryho barákô po keré se tadê tak řiká. Každopádně Klôzovsky hodê nésó žádné moderni vémêsl. Ê dêž novodobě fungôjó negdê od rokô 1999. To ovšem ôž mistni jenom navazovalê na tradicô přerôšenó gdêsê před válkó.

Je ale pochopitelny, že Klôzov, aspoň pro ten jeden deň, má aji svyho starostô Ladislava Látalovyho. Ten na Hornim náměsti pronesl zásadni projev k národô, na neco si postěžoval, sem tam za neco pokáral. To jenom abê zhodnotil situacô v obcê. Jak se to přê takové přiležêtosti slôši a patři.

Na obvêkléch zastávkách bêlo potřeba aji neco na zahřiti, protože jak zalizalo slônko, začlo se aji ochlazovat. Copak pan starosta – ten si vzalê tepléši kabát a bêlo, ale prosté lêd se mosêl přêoblict nejakó tó štamprló, abê fšeci ve zdravi došlê až do haňovskyho kulturákô.

A tož gdo ste tam nebêlê, nebo třeba aji bêlê, ale moc si teho nepamatôjete, se mužete TOŤ mrknót na pár foteček. Nakonec se mosimê aji pochlôbit, protože smê od haňovskyho pana starostê Arnošta Vogelovyho dostalê pořádně vêtuněné hrnek s oškvarkovym sadlem a plácačkô šlihovice. Zbévá teda pořidit eště skêvô čerstvyho chleba a bôdemê si hodovat takê.

 

Facebook0
  • dsc_0151

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy