placená inzerce
Déte nám vědět...

Třékrálová sbirka vênesla vic než loňské rok

placená inzerce
Třékrálová sbirka Konica

Leden 16, 2015 7:55 / Furtovnik

Z Konice aji z Prostijova – Rozhodně to néni žádny závoděni. Ale naopak to dêcky ôdělá radosť, dêž se zjisti, že lêdi nésó tak zatvrzeli a otráveni blbó náladó, jak to vêpadá. Třékrálová sbirka to potvrdila.

V prvni řadě je potřeba složêt velêkánskó poklonô tem, keři si Třékrálovó sbirkô poctivě odšlapalê od domô k domô. Bez teho bêchmê dneska v žádnym připadě nemuhlê mlovit o nejakéch finančnich sumách, kery koledováni přêneslo. A v připadě Konicka je opravdô o čem mlovit, protože se letos vêkoledovalo névic od rokô 2010 a oproti loňskô je částka 436 330 korôn vêšši skoro o 36 tisicu.

Řikal nám ředitel Charitê Konica Jaroslav Procházku, co je takê v Konicê mistostarostó, že z peněz, kery se z části vrátijó pro potřebê konické Charitê, bôdó chtět pořidit novy auto do Domô pokojnyho stáři v Bohuslavicách. Část peněz pude takê na přimó pomoc sociálně slabém rodinám.

V Prostijově zatim uplně spočitany nemaji, protože jeden ze starostu z prostijovskyho děkanátô je gdesê ve světě, a tak se bôde posledni troška počitat, až on se vráti. To bê mělo bêt tak ve středô. Řikal nám ale ředitel prostijovské Charitê František Hênku, že ôž fčêlka to vêpadá, že teho bôde tak o 40 tisicu vic, než loni. Tagže rádi vêřizôjemê za Konicô aji za Prostijov poděkováni fšeckém, keři přêspělê. Pokuď chcete vidět, jak to v keré dědině na Konickô dopadlo aji ve srovnáni s předchozima letama, tak se mrknite na přêloženy sóčtê, Dilči sóčtê za Prostijovsko só na tymto odkazô.

Facebook0
  • tk1
  • tk2
  • tk3
  • Třékrálová sbirka Konica

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy