placená inzerce
Déte nám vědět...

Třeba se bôde chtět děckám trochô vic do školê. V Jednově totiž vitalê školni rok!

placená inzerce
DSC_2818

Září 10, 2018 7:10 / Furtovnik

Z Jednova – Těžko řict, ešlê bê většinově našlê školáci kladné vztah k začátkô školniho rokô. Nô každopádně se jim snažijó tôto těžkó hodinkô ôž pět let zpřijemnit hasiči v Jednově, ze podporê obce a hromadê sponzoru.

Gdêž ôž to mosi bêt, tož aji do té školê je potřeba po vakacich zajit. A to mê dospěláci mužem potomkê povzbôzovat, jak na Spartě, sténak tam nakonec mosijó sami. Aji mê smê gdêsê mosêlê…

V Jednově to tak praktikôjó ôž pět let. Vitáni školniho rokô se ani tentokrát neobešlo bez pořádné zábavê aji ponaôčeni. A tož mělê tam obři bublifuk, historicky zbraně, litalo se vrtulnikem, zkóšela se prvni pomoc, neco předvedlê aji hasiči, ze Sovinca přêvezlê dravce, nechêběla ani tombola a nakonec véročni diskotéka. A to smê rozhodně na spóstô atrakci zapomnělê, za což se preventivně omlóvámê!

Od mikrofónô temô tradičně bravurně šéfoval modrátor Laďa ‚Sovjet‘ Rusu. Ten nám řikal, že je to taková jeho srdcovka. Jednak je sám domovskym právem Jednovák a jednak tym, že se sem začinaji sjiždět aji lêdi ze vzdáleňéšiho okoli, tož to asi má ê smêsl. Navic se na organizováni nepodilelê jenom mistni, ale aji spřizněni hasiči z dalšich dědin.

Jak se vital školni rok v Jednově se mužete podivat TOŤ.

 

Facebook0
  • DSC_2818

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy