placená inzerce
Déte nám vědět...

TRACHTÓROVÁ TUNINGPÁRTY: Ve Stinavě to znovô turovalê hospodářsky stroje!

placená inzerce
stínava

Červenec 15, 2019 7:00 / Furtovnik

Ze Stinavê – Gdêž se řekne trachtór, má každé představô ôsoptěnyho polněhospodářskyho pomocnika. Jenomže ono to nemosi tak bêt dêcky. Ve Stinavě frčelê stroje, kery bê s plôhem hltalê hektarê jedna radosť.

Taková trachtoriáda, to ôž dávo néni jenom přehlidka stroju, kery se potkávaji negde po hômnech. Točkê, jaky předvádělê nekery stroje na trati ve Stinavě, na to só krátky aji pokrokovy kolchoznici…

Ale troškô jináč. Tak, jak na rallye  Pařiž – Dakar minimálně v kategóriji kamijónu só stroje, kery bêste na sêlnicê nepotkalê ani náhodó, nekery speciálê, co se prohánělê po trachtoriárodové trati Stinavě, bêlê jak z tajné vyvojové laboratoře NASA :-) . Ale bez srandê. Frkot stroju domáci vyrobê na terénni trati bêl až dechberóci! To se mosi nechat. Trachtórová tuningpárty ze fšeckym fšôdê.

Stinavská Trachtoriáda má svojô letitó tradicô. Na startô se rozhodně nepotaklê žádni troškaři. V momentě, gdê smê se ve Stinavě zastavilê, se hlavni čásť divácké pozornosti přesônôla k rozbahněnymô brodô. Tam přêrozeně fšeci škodolêbě čekalê, jak se  s tym závodni stroje poperó. A tož smê se mosêlê přesônót na trať kósek jinde, abêhmê aspoň neco nafotilê, protože k vodě smê se ôž prostě nevešlê. Ale aji tak přê vykonech jednotlêvéch pilotu smê za ně mělê obavê, abê to ôbalancovalê.

To se ale nedá popisovat, to se mosi vidět. A gdo tam nemuhl bêt, aspoň troškô smê to vidělê za vás na fotkách TOŤ.

Facebook0
  • stínava

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy