placená inzerce
Déte nám vědět...

Trachtóristi dalê pauzô ve žňách a sjelê se v Sôkdole na trachtórpárty

placená inzerce
DSC_1200

Srpen 11, 2019 10:11 / Furtovnik

Ze Sôkdola, teho ô Prostijova, s videem od Jendê Pospišêlovyho – Néni to tak, že bê aktuálně nemělê trachtóristi do čeho pichnót, tož si ôdělalê mejdlo. Je ale potřeba takê nejaké ten odfrk, a tož zemědělsky stroje vêměnilê dlóhy rodny šêry lánê za Lóka Ring!

Stroje fšeckéch možnéch velêkosti, tvaru aji kubatur, dělany doma na koleně ê sjety z továrnich linek. Ê gdêž ôž je to drahně let… Pokaváď to ale vrči a zvládá funkcô věrnyho přitela trachtóristê, néni věk rozhodujici.

Po spanilé jizdě dědinó se na sôkdolskym Lóka Ringô muhlê jezdci na svéch strojich vêřádit. Pro zahradni pomocnikê bêlo ale třeba táháni těžké kládê nad jejich sêlê. Za to ale maji proti o pár levelu sêlňéšim kamošum jinši přednostě. Každé nemuže ômět fšecko, a to plati aji mezê trachtórama. Na tym se nic nezměni.

Negdê je teho vic, negdê miň, ale dřina zemědělskéch a lesnich pomocniku nekonči celé rok. A tož o nejakym začátkô a koncô sezónê nemuže bêt ani řeč. Po sobotnim zápoleni v nedělô chvilkô odfrk a od pondělka zase ke strojum… Na fotkê z trachtórparty se mužete čihnót TOŤ, video nám poslal náš známé Jenda Pospišêlu z Jednova.

Facebook0
  • DSC_1200

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy