placená inzerce
Déte nám vědět...

Tož na takovy věcê se hrávalo. V Dobromilêcách bôde k viděni, co ste možná eště nevidělê a neslêšelê!

placená inzerce
rádia

Duben 30, 2017 9:10 / Furtovnik

Z Dobromilêc – Tê tam só časê, gdê se knoflikem na rádiô ladilê vlnkê. Kvalita zvukô nic moc, ale mělo to svojô poézijô. Rádia, hifinê, čê promitačkê, pro dnešni mlady z dobê kamenné, bôdó k viděni na véstavě v Dobromilêcách.

Sběratel Jiři Charvátu z Dobrochova rozhodně nemosi mět žádny starostě, gdêž se mô pokazi rádio. Má v záloze eště hromadô dalšich. Sténě tak dovijakéch jinačéšich aparátku pro poslech nebo podiváni. Fčêlka se ale ze svym pokladem stěhôje na nejakó dobô do Regionálniho muzea v Dobromilêcách, gde od 5. května začiná véstava techto historickéch škatôli. Jak roganizátoři napsalê, nekery só dokonca eště aji funkčni.

Ešlê teda chcete vidět, jaká bêla elektrotechnika od válečnéch dob do osmdesátéch let minôlyho stoleti, tož se zastavte v Dobromilêcách ať ôž na vernisážê, kerá 5. května začiná v pět odpoledňa nebo v dalšich otviracich časech zminěnéch na plagátě, Třeba vás to pobavi nebo naopak přêpomene vaše mládi. Fotkô smê sem dalê pro ilustracô, ale je z véstavê mladyho sběratela Romana Dosedělovyho na konickym zámkô, keró smê fotilê v červencô 2014.

Radio audio

Facebook0
  • rádia

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy