placená inzerce
Déte nám vědět...

To mosêla bêt ale šupa. Osobák projel málem až do kôchêně, barák od něho začal hořet. A to néni fšecko!

placená inzerce
dolany3

Prosinec 20, 2020 16:06 / Furtovnik

Od hasiču – V nedělô brzo ráno bêlo v Dolanech hodně divoko. Jedno auto sjety ze sêlnice odstartovalo sérijô dalšich ôdálosti, z nichž každá samostatně bê bêla duvodem pro vyjezd hasiču.

Mlovči hasiču Zdenek Hošáku informôje o tem, co spôstilo v nedělô ráno celó akcô. V Dolanech směrem na Štemberk jel brzo ráno osobák. Z nejakyho duvodô ale ôhl z cestê a nédřiv narazêl do zaparkovanyho auta. To nárazem odpinkl do dřevěné garáže a sám pak napálêl do zdi barákô v mistě, gde zrovna majó kôchêň.

Gdo bê si mêlêl, že tym to skončêlo, je na velkym omylô. Gdêž se přêšlê domáci mrknót, co se to v kôchêni dije, ôvidělê posônôtó a zdemolovanó kôchêňskó linkô. Vêběhlê hneď ven. Mezê tym ôž auto blaflo, ale ve vnitřkô zvostal šofér. Teho se jim podařêlo všetahnót.

Ani to ale eště nebêlo fšecko! V ten moment se ale začal oheň rozlizat né jenom na dalši nabórany auto a dřevěné přistřešek, ale aji pod střechô barákô. Jenom dik zásahô profiku ze Štemberka s dobrákama z Dolan, Bohuňovic a Bělkovic-Lašťan se ôž oheň dál nedostal.

Kromě zraněnyho šoféra mosêla do péče zdravotniku aji obyvatelka z domkô, kerá se nadéchala smradô z hořeni. Do přijezdô rychlé jim potřebnó pomoc poskêtovalê právě hasiči.

Dalši šichta je pak čekala přê dohašováni menšich ohnisek, mosêlê rozebrat čásť dřevostavbê domô, z pudnich prostor bêlo takê potřeba vênosêt věcê. Bêlo tam eště práce, jak na kostele. Nakonec dorazêl speciál z Olmika, kerym hasiči vêprostilê nabórany auta a odtahlê na bezpečny misto. Po nehodě došlo nárazem k poškozeni eště jednyho auta, to ale naštěsti nezačalo hořet.

Celková škoda zatim stanovená nebêla, ale ôž fčêlka se dá řict, že levny to nebôde. Fotkê a video mámê z polêcejnich zdroju.

https://youtu.be/rAxuVpfE8BI

Facebook0
  • dolany1
  • dolany2
  • dolany3

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy