placená inzerce
Déte nám vědět...

To bêl teda cirkus. ČUZA řádila tak, až z teho májka spadla!

placená inzerce
dig

Červen 7, 2019 6:38 / Furtovnik

Z Čôjina s článkem od Jarka Nedbalovyho a fotkama a videem Petrê Nedbalové a Marcelê Slámové – V Čôjině vêdržela májka až do posledniho květnovyho dňa. Pak ôž se ale kladla k zemi. A gdo za to muže? Přece čôjinská ČUZA. Sami smê tam nebêlê, ale vimê o tym fšecko.

Cirkus, pohádkê Tisica a jedné nocê ê ôřezaná čapa. To fšecko se dilo přê káceni mája v Čôjině. Aspoň nám to tak popsal Jarek Nedbalu, a protože je to pan učitel z konickyho gympla, tak néni duvod mô nevěřêt. Ale abêhmê nedělalê chêtry, tož mô rovnó dávámê slovo, ať z teho takê neco máte.

Káceni májkê v Čôjně provázel tôrecké cirkus

Aji na malé dědině a vlastnima sêlama se dá ledasco zvládnót a ôdělat. V Čôjně se o to ôž nejaké pátek snaži grupa lêdi, keři si řikaji ČUZA. Néni to žádná nadávka, ale zkratka, znamená to „Čunínská zájmová agentura“. Jejich poslední akcó bêlo v pátek 31. května káceni májkê před čôjinskó hospodó. Hospodská Věrka Ružêčková se postarala o občerstveni, nechêběle ani vêhlášeny makrelê. ČUZA se starala o zábavô.

Čôjinská májka nepatři mezê tê névětši v okoli, ale taškařêce pod ňó ôž só skorem tradica. Šak to letos bêlo poštvrty. Letošni představeni neslo název „Pohádkê 1000 a 1 nocê aneb Tôrecké cirkus“. Všecko zahájila trojica fakt nestandardnich harémovéch tanečnic pod vedenim Janê Nedbalové. Následovalo čislo dědinskyho fakira Standê Polcrovyho. Ten napřeď předvedl liháni na hřebikovy lužkô, to pak ale rači vêměnil za bránê. Jako dalši přêšlo jedno z vêvrcholeni celyho programô. Ve speciálnim košô dovezlê dvě sličny tôrecky hosteskê na plac kobrô Jarynkô a fakir předvedl jeji drezurô. V tôreckym cirkusô nemuhl chêbět ani litaci tebich. Jako Aladin ho čôjinskym rênkem provedl Jarek Nedbalu.

Každé správné cirkus môsi mět takê zvěřinec. V defilé se objevila třeba skoro krotká včela, plameňák, netopir, keré právě chêtl psa, a takê jednorožec. Dalšim vrcholem programô bêlo vêstópeni mistryně republikê. To tentokrát nebêla žádná recesa, ôkázkô ze svyho sótěžniho čisla předvedla opravdová juniorská mistryňa republikê, mažoretka Emička Crhonková.

No a po asi hodinovym programô konečně zasedl principál cirkusô Tomáš Crhonek se svéma spolupracovnikama ke stôlô a zkóšelê přivolat džina, keré bê konečně pokácel májkô. To se nakonec povedlo a aji přes drobny zraněni v podobě ôseklé nohê se povedlo a májka nekonec po sedmé hodinê padla.

Fotkê pořidilê Petra Nedbalová a Marcela Slámová mužete se na ně mrknót TOŤ. Video je pod článkem.

Facebook0
  • dig

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy