placená inzerce
Déte nám vědět...

Ten náš klôk dostal dalši oceněni za statečnosť. Zaslóži si to!

placená inzerce
foto 026

Červenec 30, 2014 10:51 / Furtovnik

Z Brna, Vyškova aji z Konice – Loni v pulce lêstopádô bêl mezê Konicó a Štarnovem hromadné karamból. Přê té hruzê měla hrozny štěsti posádka havarované Felckê, ze keré jô na posledni chvilkô, než začala hořet, vêtahl mladé polda Jakôb Štaffu. Ôž smê psalê, že nédřiv v prosêncô dostal oceněni od polêcejniho prezidenta, na jaře pak aji od prezidenta republikê. Fčêl navic bêl vêhlášené aji Gentlemanem sêlnic. Vêškovská polêcejni mlôvči, tam totiž Kôba Štaffu z Konice slóži, nám o tem poslala neco napsanyho.

Vyškovský policista získal titul Gentleman silnic

VYŠKOVSKO: Policista zachránil dva mladé lidi z hořícího auta.

V úterý 29. července dopoledne na pobočce České pojišťovny v Brně byl předán již 98. titul Gentleman silnic. Jde o je společný projekt České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Stává se jím ten, kdo osobně přispěje k záchraně života nebo jiným způsobem pomůže ostatním při závažné dopravní nehodě. Tento titul získal policista prap. Jakub Štaffa, který se na vyškovském dopravním inspektorátu věnuje šetření dopravních nehod. Ocenění převzal z rukou krajského ředitele Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje plk. Ing. Leoše Tržila a zástupkyně České pojišťovny Mariky Nicajasové z oddělení komunikace.

Policista, v té době mimo službu, zachránil loni na podzim při dopravní nehodě na Prostějovsku dva mladé životy-teprve šestnáctileté dívky a devatenáctiletého řidiče.. V sobotu 16. listopadu krátce po poledni jel Jakub Štaffa ve svém osobním autě z obce Konice do Prostějova. Na silnici před ním se čelně srazila dvě vozidla a jedno z nich začalo hořet. Díky pohotové reakci se policistovi podařilo zabránit střetu s dalšími vozidly. Okamžitě pak běžel k havarovanému autu a přímo z hořící felicie, u které se navíc zablokovaly dveře, vyprostil zraněnou spolujezdkyni a za pomoci dalšího účastníka nehody i těžce zraněného řidiče. Díky jeho rychlému a rozhodnému zásahu oba mladí lidé nehodu přežili.

Nejde však o první vyznamenání, které osmadvacetiletý policista za svůj čin získal. Prezident České republiky mu v březnu v prostorách Pražského hradu předal Zlatý záchranářský kříž. Policejní prezident ocenil jeho hrdinský čin již v prosinci loňského roku udělením medaile „Za statečnost.“

 

 

 

por. Mgr. Alice Musilová, 29.7. 2014

 

Facebook0
  • foto 009
  • foto 026
  • foto 032

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy