placená inzerce
Déte nám vědět...

Tanečni v Němčêcách nésó žádny novum, chodilê do nich ôž rodiči dnešnich školáku

placená inzerce
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Listopad 10, 2017 10:09 / Furtovnik

Z Němčêc, tech nad Hanó, s fotkama Jurê Vosêčkovyho – Přece jenom zôšlechtit kulturô dôcha néni takê uplně od věcê. Tanečni sice k letum dospiváni patřijó, v Němčêcách ôčijó ale etiketě ôž školákê.

Nad tema ‚našema mladéma’, z keréch strhnó odrbany rifle a vêtáhany trika, a pak je narvó do kvádra nebo společenské róbê, nepochêbně jihnó maminkê ê babičkê, připadně aji s tetičkama. Hneď só z nich jinši lêdi :-) . Ale vážně, vidět svoje potomkê na prahô dospiváni v tanečnich, to je ôdálosť.

V Němčêcách nad Hanó mělê závěrečnó v sobotô. A bêl ô teho náš známé fotograf Jura Vosêčku. A tož se TOŤ mužete na tô parádô mrknót. Pokaváď bê se vám zdálo obrázku málo, mužete eště TOŤ a TOŤ očihnót jeho dalši fotkê z poslednich tanečnich před závěrečnó. Me smê brnklê Lindě Lešikarové, kerá je v Němčêcách přes kulturô, abêhmê o tem neco zvědělê.

Tanečni v Němčêcách nad Hanó só pré dávno zavedená věc, chodilê do nich ôž aji rodiči letošnich absolventu. Dělávaji je pré tak jednó za dvě leta pro osmákê a deváťákê. Paralelně se mužó do tanečnich hodin přêhlásêt aji dospěláci, ale letos se jich přêhlásêlo málo, tož nebêlê.

Je jasny, že do tanečnich nechodijó jenom Němčáci, škola je tam spádová, tož prvni tanečni krokê tadê brósijó aji zájemci z okoli. Letos jich bêlo ze zmiňovanéch dvóch třid 56, a pré, až na jednô vyjimkô, jim to vêšlo fšecko do párô, teda děvčêca a mládenec. Na ocet teda nigdo nezvostal.

 

Facebook0
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy