placená inzerce
Déte nám vědět...

Tak to je, dêž si velci klôci hraji a pak je z teho modelářská véstava

placená inzerce
DSC_0025

Březen 26, 2016 7:14 / Furtovnik

Z Prostijova – Modelářská véstava Velêkonočni Prostijov bêla ôž po třêaštêrêcáty v nepřetržêté řadě. Poprvni ale misto tradični Bilé sobotê se přesônôla na nově volné Velké pátek.

Řikal nám Slavomir Goldemundu z Hanáckyho klubô plastikovéch modelářu, keré véstavô pořádá, že rok od rokô přêbévá exponátu, akorát se měni zastópeni jednotlêvéch modelářskéch oboru. To pré ale nesó celosvětovy trendê, vlnê zájmô o tô keró specializacô je vidět aji na mezênárodnich prezentacách.

V Prostijově se volně vêstavovalo 240 modelu, dalši eště měla v rôkách odborná porota do hodnoceni v modelářskéch sótěžich. Hodnotilo se podle danéch přisnéch pravidel, tagže modelê mosêlê bêt skôtečně na vêsoké urovni, nic jenom tak narychlo slepenyho na koleně.

Asi málokeré klôk, aspoň to tak bévávalo, si neprošil v děctvi obdobim lepeni letadylek. Nekeři z teho vêrostlê, nekeři vêrustlê s tém a drži je to dofčêl. Jak ale Slávek Goldemundu řikal, dneska se děckám ôž moc nechce bablat rôkê od lepidla a barviček a rači sednó k počitačum. Taková je doba.

Nevêstavalo se jenom v prostijovskym Národě, gde mimochodem modeláři vzkazôjó poděkováni jim, potažmo městô, kery je majitelem Národa, že jim ômožnilê véstavô ôdělat. Na zehrádce se pro změnô prohánělê pohêblêvy modelê. Bêlo hodně zajimavy sledovat, jak to vêpadá, dêž si velci klôci hrajó na piskô… Šak se podivéte na video a TOŤ se podivéte na fotkê z celé modelářské véstavê.

Facebook0
  • DSC_0025

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy