placená inzerce
Déte nám vědět...

Tak rychlo ani neběhá Usain Bolt stovkô, jak se podařêlo zmáknót projekt hřišťa v Beďákô

placená inzerce
DSC_0012

Březen 29, 2017 12:31 / Furtovnik

Z Bedihošťa – Dêž se sa daři, tož se daři. Tentokrát je to ale miněny v tym nélepšim slova smêslô. Od rozhodnôti zastupitelstva po otevřeni workoutô trvalo z bidó puldrôhyho měsica. Starosta Bedihošťa Jiři Zipsu nás pozval na oteviračkô.

V tymto připadě se ale páska nestřêhala, ale odmotávala. V utery dodělala firma osazeni hrazdiček a šprôšlêček na hřišťô v Beďákô, dneska, teda ve středô, temô deváťáci a osmačkê pod dohledem starostê a ředitela základkê Michala Jahna strhlê zákazovó páskô, abê se tam dřiv nelezlo, a ôž to muže fungovat.

Jak vêpadá takové workoutové kótek, se mužete podivat TOŤ. Pan ředitel řikal, že hneď v pátek sem vêtahnó děcka na tělák. Starosta Jirka Zipsu nám pak kolem teho aji neco povêkládal. Hřiště má 18 prvku a je ôrčeny ôž takovém tem věčim, kolem pubertê a vic. Záměrně oddělêlê hřiště pro menši a tento kopmlex, abê se mali velkém (a naopak) neplantalê pod čapê a mělê každé svuj prostor. Ten pro ‚velčákê‘ má ôž ‚street basket‘ s ômělym povrchem a řikal starosta, že teho eště přêbôde, protože pro tôto věkovó kategórijô se teho zas tak obecně tolik nedělá a chcó ôdělat neco proti temô, abê to rustlo, jak dřivi v lese…

Samotná realizaca přêšla Bedihošťákê na 155 tisicu. Je to nákôp s komplet dodávkó. Firma Colmex sama zprostředkovala aji vêřizeni dotace. Žádosť podával starosta začátkem unora, přesně 14. unora pak bêla přêjatá a komplet hotovka bêlo 28. března. A to pré eště chvilkô čekalê, než povoli promrzlá zem. Jak eště řikal starosta – tak si pré představôje, že bê mělê dotace fungovat. A né samo papirováni, a nakonec třeba prd z teho.

Facebook0
  • DSC_0012

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy