placená inzerce
Déte nám vědět...

Svaté Petr pré nemá šlapkê rád. Možná na tem neco bôde. Smržêcká šlapka aji letos v dyšťô!

placená inzerce
DSC_0537

Září 7, 2019 9:43 / Furtovnik

Ze Smržêc – Porôčêt temô nende. Meteorológum to tentokrát vêšlo až moc doopravdickê. Takové je žêvot. Až na to, že to zrovna vêšlo zas na Smržêckó šlapkô. Ze špatnym počasim se tento cygloturistické podnik pere ôž nekolêkátym rokem.

Řikal nám předseda Klubô českéch turistu (KČT) Smržêce Zdenek Balcařiku, že svaté Petr je asi nemá rád. Pak to ale hneď poopravil. Pré je rád má, ale šlapkê néspiš né… Nô přeberte si to, jak chcete. Ale každopádně ale letošni Smržêcká šlapka se neobešla bez nástrah počasi.

Bêlê smê se ve Smržêcách mrknót po osmé ráno a zrovna nával tam nebêl. Celó noc pocmrndávalo a o nic lepši to nebêlo ani z rána. Aji tak se ale nenechalê odradit ortodoxni cyglisti. Jeden tó dobó ôž šlapal aji sêlnični trasô 98 kilásku a dalši odvážná děvčêca dokonca vêrazêla sólo na 58 kilásku v terénô na horákô. Za našé přitomnosti odstartoval takê jeden maratónec. Tym je miněná královská trasa ze Smržêc na Praděd a zpátky. Náděj, že tam možná neprši, ale třeba ôž aji padá snih nebêla na srtô moc povzbôdivá, ale odradit se nenechal.

Letos poprvni bêla takê v nabidce vycházková pěši trasa 5 kilásku na Stráž a zpátky. Aji ta si našla svoje přiznivce. A tož ôvidmê, co nám napiše ve vyslednym reportô Zdenál Balcařiku. Určitě vám pak hneď dámê vědět, jak to dopadlo. Na pár fotek z prostor startô a cila mámê TOŤ.

šlapka

Facebook0
  • DSC_0537

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy