placená inzerce
Déte nám vědět...

Sváté môž má kalup, na Koséř si vêšlápl v předstihô

placená inzerce
06

Prosinec 4, 2018 7:17 / Furtovnik

Z Koséřa, ze zprávó a fotkama od čerta – V tymto připadě se čert menoval Zdenek Balcařiku a je to náš dobré známé. To vite, stykê mámê na ruznéch mistech… A tož vás mužemê exkluzivně informovat!

Ti, keři stihlê Mikôláša v nedělô na Koséřô, muhlê si vêbrat malé foršuš. Svatéž môž s andělem a čertama sice má podlevá jizdniho řádô chodit až ve středô večir, ale abê to fšecko stihal, ôdělal si v nedělô trochô náskok. A odměnó tem, co nelenilê a vêštracalê se na střechô Hané za nim, je, že si na něho teda maji možnosť počkat eště jednó :-) .

Mê smê ale tôto šancô promarnilê, aji tak smê ale z teho nevêšlê s prázdnó. A vê vlastně takê. Čert Zdenek Balcařiku nám poslal pár fotek, na tê se mužete mrknót TOŤ, a eště ê neco přêpsal, jak to tam na vrškô bêlo. Moc mô za to děkôjemê, a jak ho zas potkámê, tož mô aspoň nejakó básničkô takê za to řeknem…

Mikôláš v předstihô

Ôprostřed tédňa bê za nama na Koséř těžko negdo lezl, tak smê se tam vêpravilê s našém Mikôlášem hneď prvni adventni nedělô. Svaté Petr vêslêšel naše přáni a nazdobil nám ten névěči kopec našé rodné Hané pěkně na bilo. Aspoň ten jeden deň to zas vêpadalo v lese, jak v pohádce. Sotva se stihl Mikôláš, anděl a dvá čerti na vrškô Koséřa nachêstat, začalo se to trósêt. S přêbévajicim časem mikôlášskéch návštěvniku přêbévalo, postupně se na vrcholkô scházelê cely rodinê s děckama aji samostatny skupinkê děcek. Nekteři z rodiču tajně podstrčêlê Mikôlášovi nejaké ten baliček a až jejich miláček ze sebe vêpotil básničkô, dostal to jako že od Mikôláša. Pro tê děcka, kterém nigdo nic nedonesl, smê mělê svoje baličkê v rezervě.

Novinkó bêlo, že se nám letos podařêlo konečně domlovit otevřeni rozhlednê. Natisklê smê speciálni vstupenkê pro tento deň a za básničkô to dostávalê děcka jako prémiové dáreček. Nemělo to sice ten správné efekt, protože sedla mlha a z rozhlednê bêlo prd vidět. Děckám to ale vubec nevadilo. Na zahřáti mělê potom dule várnicô s čajem a jejich rodiči v dalši várnicê svářák. V domečkô s krbem se vesele opikalo, nálada bêla skvělá a kdo bêl zhnilé a nepřêšil, muže jedině lêtovat.

Každopádně za rok tóto dobó vás tam zas čekámê.

Čert Zdenek Balcařiku.

Facebook0
  • 06

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy