placená inzerce
Déte nám vědět...

Stromek ô Marciánu ôž sviti, mužó bêt Vánoce

placená inzerce
104

Listopad 29, 2015 8:43 / Furtovnik

Z Kostelca, teho na Hané, od Marciánu – Od minôlyho pátkô se v Zahradnickym centrô Marciánova dotykalê Vánoc. Fšecko ale jednó bere za svy, a tož aji dneškem konči Dotek Vánoc. Ale to neznamená, že bê ôž nestálo za to se sem přêjit podivat aji jindá.

Ze stmivánim v sobotô znovô ožêlo Zahradnicky centrum Marciánova v Kostelcô n/H. Teda né, že bê tam jináč nigdo nebêl, ale k večerô se tam začalê scházet návštěvnici kvulê rožináni vánočniho stromkô. A nebêl jediné, protože pár dalšich nastrojilê ê děti kostelecké školkê, kery pak přêšlê aji zazpivat pár koled.

Celé okamžik ‚zážehô‘ ômocnilo eště neco jinyho. Pisnička Non, Je ne regrette rien od Edith Piaf je sice v puvodnim francózskym textô o nečim jinym, než vánočnim stromkô, ale ta atmosféra, dêž šansón zpivala ô Marciánu na zehradě Helenka Baronová, bêla neopakovatelná a uplně jak dêbê Piafka puvodně šlágr nazpivala pro tôto přiležêtosť!

Celó dobô tam takê s děckama blbla klaunka Olinka a pisničkama provázela kapela Rose band. Bêlo to moc přijemné podvečir, pochvaloval si to aji Jôsêf Marciánu, že to fšecko tak dopadlo a našla se hromada tech, keři oželelê domáci teplóčko a přêšlê odstartovat Advent. Ten dneškem začiná. Tož krásné předvánočni čas aji vám fšeckém, co ste tam nebêlê.  A toť se eště mužete podivat na fotkê.

Facebook0
  • 104

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy