placená inzerce
Déte nám vědět...

Stat se to muže každymô, né na fšeckê ale zdravotni pojišťovna mêsli!

placená inzerce
Zdenička

Březen 24, 2015 12:52 / Furtovnik

Od nás a od PV novinek – Takovy věcê só bohužel dilem okamžikô. A ten muže změnit celé žêvot. Jak samotnyho člověka, tak fšeckéch okolo. O to eště huř, pokuď de třeba o mladó děvčêcô, jak v tymto připadě.

Ze stranê PV novinek smê bêlê požádani o spoluprácô přê zveřejněni přiběhô Zdenê Kotuzové. Ta 25. ledna po těžké havárce zustala v ômělym spánkô. Je před ňó ale náročná léčba, kerá kromě špičkové odbornosti dochtoru vêžadôje ale aji velky finančni nákladê, kery pojišťovna nehradi.

Z Ostravê bêla Zdena převezená do olomócké nemocnice a jeji dalši léčba bôde pokračovat v nekerym rehabilitačnim centrô. Dochtoři spiš doporôčôjó Kladrubê, ale kvulê dennimô dojižděni bê bêlê schudňéši Pasekê ô Olomóca. Tož se pozná, co vênde.

Na uhradô fšeckyho, co bôde s léčbó spojeny, ať ôž nákladê na dojižděni nebo aji nejaky zdravotnicky poplatkê, zřidila Zdenčêna kamarádka sbirkovy konto. To se nakonec stalo oficiálnim a záštitô, čê ochrannó rôkô, nad tym vzal Okrašlovaci spolek města Prostijova. Jeho předsedkyňa Milada Sokolova vêsvětlêla, že só dvě možnosti, jak přêspět. A to buď odeslánim peněz přimo na sbirkovy konto a nebo předánim vytěžkô z nejaké kulturni nebo společenské akce.

Prvni vlaštuvkó, kerá se rozhodla pro podporô formó benefičniho vêstópeni, je pěvecké sbor Proměnê. Jeho spolôzakladatelka Lenka Copkova řikala, že mlovila eště aji s dalšima mozêkantama a bêlê bê rádi, gdêbê se k proměnám přêpojilê. Abêchmê nemlovilê jenom naplano, přêdávámê aji čislo transparentniho, tym pádem aji veřejně přistupnyho učtô ô Komerčkê: 107-5771500217/ 0100. Aji mê se přêmlóvámê za to, abê prosba bêla vêslêšená a aji za Zdeničkô ê jeji rodinô předem děkôjem.

Facebook0
  • Zdenička

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy