placená inzerce
Déte nám vědět...

Starosta zapálêl svičkô na adventnim věncô, Holóbci zatróbilê a předvánočni čas je ôž aji v Konicê

placená inzerce
DSC_0520

Prosinec 4, 2017 6:30 / Furtovnik

Z Konice – Prvni adventni neděla bêla tym pravym momentem pro rožináni vánočniho stromô aji v Konicê. Na slavnostni moment čekalo zaplněny náměsti. Bêlo tam skôtečně předvánočně.

O Vánocách se od neděle vi aji v Konicê. Rožináni stromô na náměsti ôž tadê patři k předvánočnimô dekórô. A tak to ale má bêt! Letošni vánočni strom se naskêtl tak trochô neplánovaně po orkánô Herwart na koncô řijna. Ten strom tenkrát poškodil a dik majitelum, kerém rustl na sókromym pozemkô, fčêl eště ôdělá parádô na konickym náměsti. Jináč pré mělê v merkô jinši strom na konické ‚traktorce’, ale ten zatim zvostává v záloze.

V nedělô k večerô bêlo v Konicê přijemně předvánočně mrazêvě. K této ôdálosti tadê dêcky patři aji zapáleni prvni svičkê na adventnim věncô starostó města. To ê tentokrát si starosta František Nováku vzal za svy, a pak ôž po fanfáře Holóbkovê mozêkê došlo na odpočitáváni rožináni stromka. Ředitelovi konickyho kulturákô Tomášovi Vrbovymô stačêlo napočitat od třech do jedné a vánočni strom se ôkázal v celé parádě.

Nezbêtné svařáček, aji pár parádně zaranžovanéch a odehrátéch předvánočnich kósku Holóbkovê mozêkê, ôž zařidilê fšecko ostatni. Svuj vánočni strom teda má aji Konica. A jak nám řikal mistostarosta Jaroslav Procházku, bêl bê rád, dêbê patřêl k tem népěkňéšim na Prostijovskô.

Ešlê ste to prošvihlê, nebo naopak si chcete nedělni večir v konicê přêpomnět, mužete se TOŤ mrknót na naše fotkê.

 

Facebook0
  • DSC_0520

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy