placená inzerce
Déte nám vědět...

Stařečkum tahlo na devadesát, ale do Březskyho vrchô vêfônělê na pohodô

placená inzerce
DSC_0010

Červenec 17, 2017 6:30 / Furtovnik

Z Konice – A tož Březské vrch, to je tam ten hampéz, co se zvihá od konické sokolovně k Březskô, samá zatáčka, že máte málem návalê, jak na póťové atrakcê. Nô a zrovna tam si občas nejaci odvážlêvci daji závod.

Párkrát do roka pod Březskym vrchem hrbócijó sêlny mašinê. V nedělô to ale nebêlê závoďákê, ale veteránê. A pochopitelně, takové veterán, to je šêroké pojem. A nemuže se počitat, že nejaké ôdéchané prvorepublikové stařeček bôde stačêt na stroje sotva veteránsky, teda jezditka, kery eště před nejakym rokem bêlê v sêlničnim provozô věčinovym učastnikem… (podminkó zařazeni do veteránské kategórije je totiž stáři stroja 30 let a vic)

Ale abêhmê se konečně dopracovalê k podstatě nedělniho ježděni do Březskyho vrchô. Veteráni takovy závodê maji pojaty jako jizdô pravidelnosti. Co to znamená? Prvořadě to vêžadôje dokonaly sózněni jezdca ze strojem. Ve dvóch jizdách totiž nevêhrává ten, gdo trať profrči nérychléš, ale vitězem je pilot s némenšim rozdilem času v obóch jizdách.

Muže negdo namitat, že v nekeréch připadech muže mět šofér promáčkló dirô v podlaze a jede to furt sténak, ale to ôž je jinši věc. Na start v Konicê se nakonec postavilo 57 závodniku, viditelně věčinó jednostopéch. Jak nám ale organizátoři z Veteran Vehicle Club Konica řikale, na dopolednim srazô na konickym náměsti jich bêlo tak jednó tolik, ale né fšeci se nakonec rozhodlê s kopcem popasovat. Néstarši fáro bêla Tatra 12 z rokô 1927, s kerym přêfrčel Milan Maruškin z Lêtomêšlê, mezê mašinama si tento titul odvezl Jaroslav Staroštiku na strojô Indian Scout z rokô 1928. A tož kromě hébacich obrázku se TOŤ mrknite aji na nejaky fotečkê.

Facebook0
  • DSC_0010

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy