placená inzerce
Déte nám vědět...

Smržêcké film pro pamětnikê: JAK VÊPADALA DĚDINA NA PŘELOMÔ TISICILETI?

placená inzerce
smržice

Únor 24, 2018 9:33 / Furtovnik

Ze Smržêc – Smržêcky videokronikê Zdenka Balcařikovyho só legendárni. Točêl je dvacet let (1994 – 2014), než s tym prašťêl, protože to stálo neskôtečnyho časô a práce. To ale neznamená, že skončêlê negde v trezórô.

V pátek večir se ve smržêckym kulturhauzô znovô promitalo. Tentokrát to ale ôž nebêla premiéra o loňskym rokô. Na programô bêl přelom tisicileti, leta 1998 – 2001. Jak nám Zdenek řikal, gdêž skončêl s natáčenim, jenom tak nadhodil, že je čas pro změnô co rok si přêpominat, jak to bêlo dvacet let zpátky. Gdêž si pré ale ôvědomil, že dvacet let je v žêvotě hodně dlóhá doba, tož to smržêcky retro ‚zhôstil’, abê se to stihlo rychléš.

Jaky bêlê teda Smržêce na přelomô tisicileti? Řikala nám starostka Hana Lebedova, kerá si promitáni takê nenechala ôjit, že hromadô momentu ji to znovô přêpomnělo, záběrê takê vracijó věcê, kery dneska ôž třeba neexistôjó nebo vêpadaji uplně jináč. To samo řikal aji Zdenek Balcařiku. Pro něho to bêlo takê ožêveni nekeréch ôdálosti, ke kerém se s kameró nachométl.

A ešlê to videokronikářovi fčêlka nechêbi? Povidal, že só chvilkê, gdê trochô zalêtôje, že nedrži v rôce kamerô. Ale že bê to bêl duvod, proč bê se do teho znovô vrhl, to zas nêê. Nechtěl bê dělat neco jenom polovičatě a za tech dvacet let teho pré bêlo až po stařečkovo. Bêt ô fšeckyho, co se gde šôstne, hromada natočenyho materiálô, kerym se mosêl přê zpracováváni prodrat, zestřêhat, napsat a natočêt komentář… Nô rozhodně žádná sranda. Ale vysledek zas stál a stoji za to!

Jak mužete na fotce vidět, ze Zdenkem (vpravo) smê si v přestávce promitáni aji svařákem přêťôklê. Na zbêtek fotek se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • smržice

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy