placená inzerce
Déte nám vědět...

Slêšite tê zvonê? V časopise MY se piše aji o novéch zvonech v Kostelcô na Hané!

placená inzerce
kostelec

Listopad 7, 2019 17:28 / Furtovnik

Od nás – Nedá se nic řict proti temô, pokaváď nejaké hnidopich namitne, že žehnáni novéch zvonu v Kostelcê na Hané bêlo na forhontě ôž koncem červenca. Néni ale nic proti ničemô, gdêž se o tak vyznamné ôdálosti zmiňôje ve svym lêstopadovym čisle časopis MY z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

Nemosijó to propirat furt jenom okresni drbnê! Só ôdalosti, kery rozhodně stojijó za zminkô aji o kôs dál. A tym každopádně bêlo aji červencovy žehnáni novéch zvonu v Kostelcô na Hané. Nebôdem ale dělat, jako že nás to překvapilo. Článek v časopise MY Když nám bijí zvony je poznov z dilnê Furtovnikô :-) . Fotkê má na svědomi Helenka Havelka Baronova, do pismenek to zesômiroval Miloš Havelku. Nechêbi tam přêrozeně ani krátká hanácká básnička věnovaná zvonum…

A co jináč se dá v v lêstopadovym MYčkô přečist? Pochopitelně aji toť se vzpominá Listopad 89 v článkô Převrat: pravda, fámy a lži o 17. listopadu. Náš oblibenec Ladik Větvičku se tentokrát poděli ze zážêtkama o Zatčeni v Kosovu. Pochopitelně se dočtete aji neco z historie, tentokrát o Marii Terezii Ženský král na českém trůně. Nechêbi aji nejaká ta oddechovka. Gdo bê, aspoň z tech věkem nakročêléšich, neznal méno Jarda Štercl!

Pokaváď se vám teda lêstopadovy MYčko dostane do rôk, nezhltnite ho naráz. Dalši vênde až začátkem prosênca.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy