placená inzerce
Déte nám vědět...

Slatinkovšti hasiči slavilê stovkô, k narozkám si vêdalê ê knižkô!

placená inzerce
DSC_0531

Srpen 21, 2022 7:00 / Furtovnik

Ze Slatinek – Jedno takovy stoleti. Časê dobry ê horši, ale fšecko špatny se dêcky nejak ôcaprtalo a pokračovalo se dál. Plati to ve fšeckéch spolkách, co si bôdem nalhávat. Své stovkê se v sobotô dožêlê hasiči ve Slatinkách.

Ale gdo chce bêt cimprlich, řeknem mô to uplně přesně. Po schváleni stanov bêl nové hasičské zbor ve Slatinkách ôstanovené na valné hromadě 6. srpna 1922. Takže s oslavama, kery bêlê ve Slatinkách v sobotô, to pasôje skoro na knop. Co je v řádô 100 nejakéch 14 dni…

A odkáď to fšecko vimê? Dostala se nám totiž do rôk knižka, keró zpracoval kronikář Jura Hexmanu. A mužem řict, že co v ni néni, tož se néspiš ani nestalo. A nepochêbně tam narazite ê na ména, kery se historijó hasiču prolinaji možná ôž cely staleti.

Oslavê rozhodně bêle dustojnym přêpomenôtim véroči. Předvedl se hasičské potěr, ale ê veteráni s unikátni požárni střékačkó PS-3, keró pré gdêsê přêvezlê za flašô gořalê jako nefukčni kôs z Drahanovic. A kolêk parádê to eště dneska nadělá…

Hrála dechovka HZS Olomóckyho kraja, historickéma autama přêjelê hasiči z Chválkovic a Smržêc, dorazêla takê moderni technika profiku a zásahové jednotkê z Olšan. Na večir bêlê narychtovani Straceni ráji a SAXi. A na co smê zapomnělê, na to mrknite na fotkách TOŤ, na nejaky žêvy obrázkê mrknite dule.

Facebook0
  • DSC_0531

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy