placená inzerce
Déte nám vědět...

Školni rok v Jednově přêvitané, vrtulnikem se proletěla málem celá dědina

placená inzerce
jednov

Září 11, 2017 7:10 / Furtovnik

Z Jednova – To dá rozôm, že nastartovat školni rok néni zrovna jednodôchy. Ale každé tam jednó mosi – školni docházka je totiž povinná. To ôž naplánovala Maria Terézia a patřičné zákon jô ôvedl do praxe v rokô 1869. Ovšem v Jednově o hodinê dějepisô na toto téma nešlo…

Jak smê ôž anoncovalê koncem tédňa, v Jednově bêlo na sobotô naplánovany Vitáni školniho rokô. Fčêl mužem ôž řict, že nebêlo jenom naplánovany, ale aji to fšecko klaplo. A ôžêlê si přê tem né jenom školáci.

Začátek školê ‚slavilê‘ v Jednově ôž pošesty. Možná bê se dalo poznamenat, že od jednovskéch dobráku to muže negdo brat aji tak trochô jako škodolêbosť, ale každopádně si dêcky daji tô prácô, abê to bêlo VELKY. A to se jim povedlo aji letos.

Asi névěčim letošnim tahákem bêla možnosť proletět se vrtulnikem nad Jednovem a blézkym okolim. Jak smê slêšelê, bêlo to pré uplně parádni. A tož néni divô, že zájemcu bêla hromada. To dalši, co se dilo na place, nám zdokumentovala Jana Baronova. Mužete se mrknót TOŤ.

Pořádnó šťávô temô jak dêcky dal moderátor Laďa ‚Sovjet‘ Rusu, a tož se fčêl ôž školáci z Jednova a okoli nemaji na co vêmlóvat. Ať se teda školni dilo daři!

Facebook0
  • jednov

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy