placená inzerce
Déte nám vědět...

Sklad textilô v Olmikô je ôž ôhašené, vêšetřovat se eště ale nemuže, fšecko je rozžhaveny

placená inzerce
textil1

Červen 27, 2016 8:25 / Furtovnik

Od hasiču – Chvilkô po pulnocê z pátka na sobotô začal hořet sklad textilô v Olmikô na ôlêcê Matěje z Janova. Hasiči kolem teho litalê eště celó nedělô. Dneska, teda v ponděli ráno, si má převzit požářiště znovô majitel.

Ôž se teho namlovilo a napsalo na jinéch informačnich kanálech hromadô, tož jenom shrňmê, že oheň bêl ohlášené v sobotô 0:35. Na mistě hasiči zjistilê, že hoři hala plná baliku s textilem. Velitel zásahô mosêl povolat posêlê, nakonec zasahovalo celkem 12  profesionálnich a dobrovolnéch jednotek s 90 hasičama.

Hořela skladová plocha a třidirna textilô o celkové rozloze 2 000 m2, oheň skočêl aji na kancelářsky prostorê. Rozžhaveny konstrukce začalê povolovat a propadat se, navic v objektô bêlo plynovy potrubi a 10 plynovéch flašek. Celéch 5 hodin trvalo, než dostalê hasiči oheň pod kontrólô. Na misto přêjela aji chemická laboratoř z Frenštátô pod Radhoštěm. Zamořeni ovzduši se ale měřenim vêlóčêlo.

Jednotkê podle teho, jak ôž je nebêlo potřeba, se začalê postôpně vracet na základnê kolem jedenásté dopoledňa. V nocê na nedělô ôž hlidkovalê jenom profici z Olmika a dobráci z Třebčéna. V nedělô ôž se o to postaralê jenom Olomóčáci. Během dňa se ale eště nekery balikê znovô rozhořelê, tož je bêlo potřeba řádně prolit.

V ponděli ôž mělê na mistě pátrat vêšetřovateli. Ocelovy konstrukce só ale eště pořáď tak rozžhaveny, že se tam dostanó nédřiv ve středô. Celková škoda bêlê předem odhadnôtá  na nejakéch 40 miljónu.

Fotkê aji video ze zásahô só pochopitelně od hasiču.

Facebook0
  • textil1
  • textil2
  • textil3
  • textil4
  • textil5

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy