placená inzerce
Déte nám vědět...

S mrňósama na Konickô to néni tak zly, pohádkê a večerničkê znaji. Vojáci je z teho přezkóšelê!

placená inzerce
DSC_0317

Únor 27, 2020 7:00 / Furtovnik

Z Jesenca – Vidět konzert Vojenské hudbê Olomóc, to je jak dočkat se žêvyho nářezô AC/DC nebo bratru Nedvědu. Né, že bê to bêlo to samo, ale je to naprosto jedinečná přiležêtosť si ôžêt nečeho vyjimečnyho.

To si člověk řekne – vojenská hudba. Ale kolêkrát jô v žêvotě slêšite jináč, než přê vitacich ceremoniálech nebo kladeni věncu? Ve středô dopoledňa, aniž bê si to možná tak uplně ôvědomovalê, si neco takovyho muhlê ôžêt školáci z nižšiho stôpňa konické základkê!

Jak nám řikal nprap. Václav Ružêčku, keré vychovné konzert provázel, bêlo to jejich posledni vêstópeni v tymto ‚turné’, fčêlka je ôž čekaji dalši slôžebni povinnosti přê slavnostnich přiležêtosťách. A vzhledem k temô, že v republice só ôž jenom dvě vojensky kapelê – Ustředni hudba AČR a ta olomócká, mět takové ansámbl jenom pro sebe – to rozhodně néni k zahozeni.

Vychovné konzert, ač bê se to možná od vojáku nečekalo, bêl plné pohádek, večerničku, ale takê povidáni o hudebnich nástrojich a jejich poznáváni. A co nás samotny potěšêlo, že aji mrňósi vijó, gdo je Pat a Mat, Křemilek a Vochomurka, Rumcajs, Maxipes Fik nebo Princezna ze mlejna a Pyšná princezna. A aplaus dětskyho publika? Gdejaká šoubyznysová hvězda v O2 Aréně bê muhla závidět…!

Kromě videa pod článkem eště TOŤ mámê aji nejaky fotkê. Bohužel, pokaváď bêste si mêslêlê, že neômime fotit, protože tam nésó zepředô děcka, je to trochô jináč. Pedagogické dozor (teda jedna učitelka) kvulêvá GDPR nám dosť jasně a né uplně uctivě dal najevo, že nemámê sóhlas, abê na fotkách bêlê obličeje nadšenéch školáku. Takové je dneska svět!

Tož se na pár fotek podivéte TOŤ. Zbêtek mosi bêt jenom v našim depozitářô navždêcky ôloženy natajňačkô.

Facebook0
  • DSC_0317

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy