placená inzerce
Déte nám vědět...

S granátem v Krakovčô (Krakovec) to nakonec nebêlo tak horky. Ale jeden nigdá nevi!

placená inzerce
granát

Říjen 15, 2019 9:01 / Furtovnik

Od prostijovskéch polêcajtu – Puvodně to bêla vêloženě vybušná informaca. Objevit totiž granát, to ôž pořádně zatrne. Jedna taková mimořádka se odehrála v ponděli v Krakovčô. Na starosť to dostala konická pátračka.

Gdêž negdo ohlási, že našil granát, nedá se to brat na lehkó váhô. Po takovym oznamô v ponděli po jedenásté hodině vêrážela konická polêcejni hlidka do Krakovča. Ta přimo na mistě nález potvrdila a povolala špecialistê.

Do zajištěnyho prostorô měl přistup akorát pyrotechnik, keré ten bazmeg ohledal a zjistil, že je to sice granát, ale jenom JAKO. Teda atrapa! Napodobeninô rôčniho granátô z drôhé světové válkê teda strčêl do kapsê a jel dom. Tym pádem nebêlo potřeba ani nikeho evakuovat, ani odpálêt municô přimo na mistě. Dobře to dopadlo!

Polêcejni mlôvči František Kořinku ale přêpojôje pár rad, jak se v takové situacê zachovat. Eště na doplněni – fotka je jenom ilustračni.

Upozornění Policie ČR: Na nalezený předmět připomínající vojenskou munici nikdy nesahejte a ani s ním nemanipulujte. Přestože nález může být na pohled zjevně starý, stále může být velice nebezpečný. S takovým předmětem může manipulovat pouze vyškolený pyrotechnik a jen ten může zbraň zneškodnit či určit, že předmět je už neškodný a nehrozí žádné nebezpečí.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy