placená inzerce
Déte nám vědět...

Pteni bêlo plny strašáku aji dêni. Co se to tam dilo?

placená inzerce
Dýňobraní1

Listopad 3, 2018 8:01 / Furtovnik

Ze Pteni, zpráva od Markétê Kohótové, fotkê nám poslala Viera Šmilňákova – Strašêdla a dêně, gde se podiváš. Tak to vêpadalo po celym Pteni. Minôlé pátek totiž měla škola svoje ‚Dêňobrani’.

O tym, že se ve Pteni dilo neco podezřelyho :-) , nám dala vědět pani ředitelka školê Viera Šmilňákova. S podzêmkem se totiž dostávaji se slovô dêně, a tož to neminôlo ani Pteni. Po loňské premiéře si to letos pro velké uspěch zopáklê.

Jak ôž je zřejmy, sami smê ô teho nebêlê. A vubec si ani netrófámê řict, ešlê bêhmê z dêni ômělê neco vêdlabat a nazdobit, nebo zmáknót stezkô odvahê bz teho, abêhmê bêlê cely vêplašeni a eště v nocê se z teho odkopávalê. Ale naštěsti nám Markéta Kohótova sama o tym neco napsala, pani ředitelka do mailô přêdala aji pár foteček, tož se sami mužete mrknót, jaky to tam mělê.

Ptenské ‚Dýňobraní‘

Základní škola a mateřská škola Ptení uspořádala druhý ročník velkolepého dlabání dýni, který doprovázel doprovodný program pro velké i malé účastníky akce. Do organizace se doslova a do písmene zapojila celá škola. Paní kuchařky napekly slaďoučké zlatavé perníčky, paní uklízečky připravily prostory ke konání akce, celý pedagogický sbor s vychovatelkami a asistentkami se postarali s dopomocí dětí o tématickou výzdobu školy, pan školník zajistil technické zázemí a paní ekonomka s vedoucí kuchyně a dalšími šikovnými ručičkami připravila punč v dětské i dospělácké variantě. Celá akce začala úderem 17. hodiny, kdy se po celém Ptení začali pohybovat kostlivci, čerti, strašáci, lesní víly, duchové a mnoho dalších postav, které si připravili drobné soutěže pro odvážlivce na strašidlácké stezce odvahy. Ti nejodvážnější měli dokonce možnost zavítat do prostor ptenského zámku, kde je čekalo tajuplné přivítání. Nechybělo samozřejmě dlabání dýni, a tak jsme byli svědky nespočetného množství dýňových strašáků, postaviček a dalších světelných variací. Při popíjení punče a ládování se perníčky se mohli návštěvníci vyfotit v některém z připravených fotokoutků, například u čarodějnice, strašáka Huberta, dýňových lampionů, nebo jen tak u přírodních dekorací. Akce, která vznikla za účelem poděkování všem rodičům, prarodičům, kamarádům a přátelům školy za tuny dovezeného sběrového papíru, byla ukončena po 20. hodině, kdy všechna strašidýlka s doprovodem začala odcházet do svých příbytků.

Markéta Kohoutová

Facebook0
  • Dýňobraní1
  • Dýňobraní2
  • Dýňobraní3
  • Dýňobraní4
  • Dýňobraní5

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy