placená inzerce
Déte nám vědět...

Prostijovšti otôžêlci bilancôjó. Po sezóně só třeti v republice!

placená inzerce
IMG-20230408-WA0018

Duben 13, 2023 9:41 / Furtovnik

Od nás, ze zprávó Gábinê Ježkové – Negdo teprová začiná aktivně hôbnót do plavek, zêmni plavci naopak ôž maji po sezóně. Ta letošni bêla pro Prostijovákê hodně dobrá. Napsala nám o tem Gábina Ježkova.

Zêmni ráchíáni se ve vodě néni pro každyho. Spiš pro málokeryho smrtelnika. V dresô, čê spiš v plavkách, Dálkovyho a zêmniho plaváni (DZP) Haná Prostijov v letošni sezóně o republikovy bodê bojovala šedesátka otôžêlcu.

Mê, co bêhmê do ledové vodê nestrčêlê ani palec od vodê, si o tem mužem nechat tak leda vêkládat. A tož smê rádi, že tam negdo vleze za nás a pak eště napiše, jaky to bêlo :-) . Ale dosť srandê. V konečny sčotô pruběžny vysledkê Hanáku v konkurencê podstatně početně sêlňéšich oddilu v republice bralê celkové bronz. K temô jim přêrozeně gratulôjem a dávámê slovo Gábině Ježkové, kerá nám k reportô poslala ê přêloženy fotkê.

Plavci DZP Haná Prostějov z.s., v letošní zimní sezóně vyplavali  bronz

V celorepublikové soutěži Český pohár zimního plavání se prostějovským zimním plavcům podařilo získat  třetí místo s celkovým součtem bodů ve všech  27. závodech sezóny a to 76 157,5   s  377  starty.

Šedesátku Hanáků předčily, jen početně daleko větší týmy z Prahy a Brna. V malých oddílech ČR nemají konkurenci, už jen tím, kolik obsadili míst do první desítky.

V kategorii mužů do 29. let obsadil  2. místo Jan Pelíšek.

V mužích 30.-39. let brali: 4. místo Jiří Švec, 5. místo Petr Válek a 7. místo Michal Ehl.

Další kategorie mužů do 49. let a 79. let, Pavel Mikulášek a  Zdeněk Zapletal byli shodně  desátí.

Ovšem bezkonkurenční, jsou  naši  nejstarší. V kategorii  80+ zlatý Andej Dzuba a Bohumil Pácl, letos vyplaval bronz.

 

Za ženy zaplavala na 9. místě nejmladší členka dvaceti čtyřletá Tereza Machalová.

Nejlepšího stříbrného umístění v jednotlivcích dosáhla v kategorii 40.-49. let Veronika Horáčková.

Čtvrtá ve stejné kategorii  byla  Alena  Učňová  a v kategorii  50.-59. let doplavala také na čtvrtém místě  Gabriela  Ježková.  Nejstarší   zástupkyně  týmu  kategorie  60. – 69. let  obsadily  4. místo  Zina Klečková a šestá Helena Marková náš výčet uzavírá.

 

Už  z  umístění  nejlepších zimních plavců republiky  můžeme  vidět široké zastoupení   všech  věkových kategorií  tohoto  zdravého sportu, který v posledních letech nabývá nebývalého zájmu jak soutěžících, tak  i  veřejnosti.

Velkou pomocí jsou také sponzoři. Největší poděkování patří firmě Laski, s r.o. , městu Prostějov a obci Zářičí.

Jestliže opravdu někde chcete pocítit  týmovou  atmosféru „starých časů“ plnou zájmu, spolupráce a soudržnosti ,  kterou  učí právě plavání v ledových  vodách  řek, rybníků a přehrad, nebo hanácké ledoborce podpořit darem,  sledujte  aktivitu bronzových zimních plavců na fb DZP Haná Prostějov oddíl dálkového a zimního plavání, nebo na webu otuzilci-prostějov.cz

 

Za DZP Haná Prostějov,  z.s.

Gabriela Ježková

Facebook0
  • IMG-20230408-WA0008
  • IMG-20230408-WA0018

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy