placená inzerce
Déte nám vědět...

Prostijovská ‚strojárna‘ šerpovala budóci maturantê. Bêlê smê se mrknót…

placená inzerce
DSC_0942

Únor 26, 2023 10:24 / Furtovnik

Z Prostijova – ‚Strojárna’, jak smê jô gdêsê znalê, ôž néni jenom samo rysováni technickéch vykresu. Ê gdêž přêrozeně technicky oborê se tam ôčijó furt. Ale absolventama só třeba ê stavaři nebo budóci ajťáci.

Bêlê smê se v pátek mrknót na maturitnim plese prostijovské strojárnê a mosimê ôznat, že vzdor zminěnymô v uvodô, samotni štôdáci se moc nezměnilê a s letama na středni, kery zažêlê jejich rodiči, si náturó s něma moc nezadaji :-) . To jenom nad děckama na prahô dospělosti se dojimaji a slzijó jejich mamê, čê pychó se dmó jejich taťci. Ale ê to bévalo dêcky!

Stužkovaci ples štêř maturitnich třid Středni odborné školê prumyslové a Středniho odbornyho učilišťa strojirenskyho Prostijov, kerym provázel moderátor Laďa ‚Sovjet‘ Rusu a hrála kapela NOVIOS bêl veselé, chvilama ê trochô divoké :-) , a ti, co bêlê v hlavni rolê, teda budóci maturanti, si ho evidentně ôžévalê.

Je ale jasny, že povéšeni do hodnosti ‚maturanta‘ nedává eště zárukô, že samotná maturita ôž bôde uplně v poho a je to jenom formalita. Spiš to tym jenom startôje a začiná jit do tôhyho. A tož popřijmê štvrťákum, ať ze sténym šarmem a grácijó zvládnó ê to svó skôtečnó zkóškô z dospělosti a zdárně vêkročijó do žêvota.

Jak to na plese vêpadalo se mužete mrknót TOŤ, ê gdêž prostor v Kaskô zrovna moc ideálni na foceni nebêl. Žêvy obrázkê z ‚kulturniho programô‘ třid nandete pod článkem.

Facebook0
  • DSC_0942

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy